Facebook Google+ Twitter

Senator Krzysztof Kwiatkowski wiceministrem sprawiedliwości

Krzysztof Kwiatkowski, łódzki senator z PO otrzymał dziś nominację na wiceministra sprawiedliwości.

Informacja o nominacji pojawiła się w mediach 23 stycznia, jednak dopiero dziś Krzysztof Kwiatkowski oficjalnie został prawą ręką ministra Andrzeja Czumy. Zakres obowiązków nowego wiceministra nie został jeszcze podany do informacji publicznej. Prawdopodobnie poznamy go na jutrzejszej konferencji prasowej polityka Platformy.

- To bardzo dobra decyzja. Kwiatkowski to polityk młodego pokolenia, jest świetnym organizatorem. Jest sprawny, i operatywny, a także niesamowicie zdolny jako prawnik. Udowodnił to kierując Komisją Ustawodawczą. Z pewnością sprawdzi się w roli wiceministra - uważa Maciej Grubski, również łódzki senator PO. Obaj politycy świetnie się znają, często wspólnie podejmują interwencje, prezentują nowe pomysły czy piszą oświadczenia senatorskie.
Od lewej: senator Maciej Grubski i wiceminister Krzysztof Kwiatkowski / Fot. Biuro senatorskie K. Kwiatkowskiego
Kwiatkowski ma 38 lat. Z wykształcenia jest prawnikiem. Od 2007 r. zasiada w Senacie, gdzie pełni też funkcję przewodniczącego Komisji Ustawodawczej. Łodzianin był również sekretarzem premiera Jerzego Buzka i wiceprezydentem Zgierza. W 2006 roku ubiegał się o fotel prezydenta Łodzi, ale przegrał w drugiej turze z Jerzym Kropiwnickim. Został natomiast radnym sejmiku województwa łódzkiego, w którym objął fotel wiceprzewodniczącego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.