Facebook Google+ Twitter

Senator PiS: Trzeba renegocjować polsko-niemiecki traktat

  • Źródło: Echo Miasta
  • Data dodania: 2006-12-18 12:27

W przekonaniu senator Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk, należy jak najszybciej renegocjować polsko-niemiecki traktat z 1991 roku o wzajemnej współpracy.

Chodzi o wprowadzenie zapisu o wzięciu na siebie przez rząd Niemiec ciężaru wypłaty ewentualnych odszkodowań własnym obywatelom. Dorota Arciszewska-Mielewczyk uważa za skandaliczny fakt domagania się od Polski wypłacenia Niemcom odszkodowań za straty, jakie ponieśli w wyniku II wojny światowej. W piątek pierwsze pozwy w tej sprawie wpłynęły do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
W opinii Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk, która w odpowiedzi na działania Powiernictwa Pruskiego założyła w Gdyni analogiczne "Powiernictwo Polskie", nadszedł czas na szybkie działania polityczne na najwyższym szczeblu, zwłaszcza, że w Niemczech dzieją się rzeczy niepokojące.

Do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka skierowane zostały przeciwko Polsce 22 indywidualne pozwy (ma ich być od 40 do 50). Grupę przesiedlonych i ich spadkobierców, domagających się zwrotu majątków utraconych po II wojnie światowej, lub wypłaty odszkodowań przez polski rząd, reprezentuje przed Trybunałem Powiernictwo Pruskie. To prywatna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Düsseldorfie. Założyciel Powiernictwa Pruskiego Rudi Pawelka ma dziś (18 grudnia, o godz 13) ujawnić szczegóły. Wcześniej Powiernictwo zapowiadało, że powoła się na Europejską Konwencję Praw Człowieka i wykaże, że Polska pogwałciła prawo do pokojowego korzystania z własności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.