Facebook Google+ Twitter

Senatorowie rozmawiali dziś o przyszłości polskiej piłki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-02 19:23

Kształcenie młodzieży, szkoleniowców oraz zapewnienie warunków do uprawiania piłki nożnej jest konieczne do rozwoju tej dyscypliny w Polsce. Takie wnioski wynikają z dyskusji przeprowadzonej na posiedzeniu senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu.

Zaproszony na konferencję trener piłkarski Andrzej Strejlau zwraca uwagę na konieczność zadbania o organizację warunków do uprawiania sportu. Jego zdaniem przedstawiciele władz centralnych powinni kontrolować rozwój i realizację inwestycji w regionach, z których zostali wybrani.

Inny szkoleniowiec, Jerzy Engel, zapewnia, że jest już gotowy program rozwoju piłki nożnej, który polega na zaangażowaniu najmłodszych dzieci do uprawiania sportu. Projekt jest oparty o rozgrywki turniejowe pomiędzy kilkuosobowymi drużynami złożonymi z uczniów szkół podstawowych.

Zdaniem byłego piłkarza, trenera i selekcjonera, a obecnie senatora Antoniego Piechniczka konieczny jest dobry program szkolenia piłkarskich juniorów oraz zapewnienie odpowiednich wynagrodzeń dla trenerów pracujących z młodzieżą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.