Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27767 miejsce

Senegal. Errol pisze z Wyspy Gorée

Ekspedycja Naukowa do Afryki 2010 dotarła już do Senegalu. Oto, co Errol pisze z Wyspy Gorée.

 / Fot. .

„Porządek!” / Fot. Errol Tapiwa Muzawazi"Kiedy stoję w „drzwiach bez powrotu” na Wyspie Gorée, oddycham z ulgą. Zdaję sobie sprawę, że za kilka minut, kiedy przekroczę te stare drzwi i prowadzący do nich straszny, ciemny korytarz, opuszczę to owiane złą sławą miejsce. Niestety miliony Afrykańczyków, którzy przekroczyli te drzwi trzy wieki wcześniej, gdy prowadzono transatlantycki handel niewolnikami, nigdy nie wróciło do domu.

Miejscowi pomagają założyć naprawione koło / Fot. Errol Tapiwa MuzawaziTe blizny po okresie niewolnictwa są wciąż głęboko odczuwane w Afryce. Podobne blizny zostawiło po sobie zniewolenie w kulturze afrykańskiej. Podkreślić jednak trzeba konieczność zmiany. Jeśli w Afryce ma pojawić się postęp, Afrykańczycy nie mogą wiecznie upatrywać swoich niepowodzeń w handlu niewolnikami i kolonializmie (...).

Ważne jest, aby nowe pokolenie afrykańskich przywódców dojrzało do podjęcia władzy i znów rozpaliło nadzieję na powstanie nowej Afryki. Konwencja Młodzieży Afrykańskiej powinna być sposobnością dla młodych Afrykańczyków do prowadzenia debat i dyskusji na wszystkie tematy dotyczące Afryki. Rzesze Afrykańczyków, od Tangeru po Soweto, od Freetown po Dar es Salaam, z utęsknieniem czekają aż wstanie dla nich świt nowej Afryki”".
Africanus II otrzymuje zapasowe koło / Fot. Errol Tapiwa MuzawaziAfricanus II prawdopodobnie zastanawia się, dlaczego nie może przekroczyć Atlantyku / Fot. Errol Tapiwa MuzawaziAfricanus II sprawdzony przez firmę Nissan w Dakarze / Fot. Errol Tapiwa MuzawaziNiektórzy młodzi w Dakarze raczej pracują ciężko, niż schodzą na drogę przestępczości / Fot. Errol Tapiwa MuzawaziPo wywiadzie z imigrantami z Gwinei w St. Louis / Fot. Errol Tapiwa MuzawaziPomnik Afrykańskiego Odrodzenia w Dakarze, Senegal / Fot. Errol Tapiwa MuzawaziPomoc nadchodzi od miejscowych po tym, jak pękła opona / Fot. Errol Tapiwa MuzawaziW Senegalu, podobnie jak w wielu starych afrykańskich społecznościach, ludzie jedzą z jednego talerza w duchu wspólnoty / Fot. Errol Tapiwa MuzawaziWszyscy na pokładzie! / Fot. Errol Tapiwa Muzawazi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Fajne foteczki !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem z Wami od samego początku wyprawy.
Ciekawy FotoReportaż.))
Pozdrawiam.!))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.