Facebook Google+ Twitter

Senior w wolontariacie potrzebny od zaraz

8 września 2011 roku, z okazji Europejskiego Roku Wolontariatu, w Pawilonie ERW 2011 na warszawskim placu Defilad, zorganizowany został Dzień Wolontariatu Seniorów. Jego koordynacją zajęła się Federacja Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych.

12 września 2011 roku, w Pawilonie ERW 2011 został zaprezentowany „Kalejdoskop wolontariatu”, na którym przedstawiono współczesne formy dobrowolnej pomocy na rzecz innych. Jedną z nich był wolontariat 50+, czyli wolontariat seniorów, omawiany przez Natalię Wiśniowską z Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu.

Dzień Wolontariatu Seniorów w Pawilonie ERW

Dołączmy do inicjatywy ze stolicy Wielkopolski i promujmy rozwój idei wolontariatu wśród seniorów, poprzez stwarzanie im możliwości uczestnictwa w konkretnych działaniach.

- Jest to wolontariat, o którym mało się mówi - powiedziała Wiśniowska. Dodatkowo przyznała, że na co dzień pracuje z wolontariuszami - seniorami.
Do głównych zadań Centrum Inicjatyw Senioralnych należą m.in.: realizacja działań na rzecz rozwoju i aktywizacji środowisk senioralnych, prowadzenie działalności w zakresie integracji społecznej i dialogu międzypokoleniowego, rozwój aktywności seniorów i ich zaangażowanie w sprawy publiczne, a przede wszystkim - promocja i wsparcie działań wolontaryjnych seniorów.

17 i 18 marca 2012 roku w Poznaniu organizowane będą Targi Aktywni 50+. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

- Ważna jest zmiana mentalności społeczeństwa i odczarowanie obrazu seniorów jako odbiorców pomocy - trafnie zauważyła Wiśniowska. A przecież osoby starsze są często sprawne i mogą być aktywne, zwłaszcza gdy zaangażują się w działalność na rzecz innych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.