Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21335 miejsce

Seniorska inauguracja roku harcerskiego

Harcerscy seniorzy Krakowskiej Chorągwi ZHP ramach projektu ASOS Razem możemy wzięli udział inauguracji harcerskiego roku 2016/2017 Mszanie Dolnej.Ich program był nieco odmienny.Odwiedzili Muzeum Orkana ,Sanktuarium Kalwarii Zebrzydowskiej.

Seniorski obiad podczas wycieczki.Dh hm Anna Nowak Zastępca Komendanta Krakowskiej Chorągwi ZHP ds. Programowych w akcji. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Przy tak wielkiej uroczystości Harcerski Senior. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków jak początek roku harcerskiego najpierw było spotkanie z harcerzami, a następnie wyjazd do pobliskiej Poręby Wielkiej, które mieści się w Gorcach gdzie znajduje się muzeum słynnego piewcy Podhala Władysława Orkana.

Uczestnicy wycieczki do Muzeum i Sanktuarium. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Notka o bohaterze cytuje Uczestnicy wycieczki do Muzeum i Sanktuarium. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków … Muzeum Biograficzne Władysława Orkana - Orkanówka, Dom Władysława Orkana – muzeum w Porębie Wielkiej w Gorcach gromadzące i przechowujące pamiątki związane z pisarzem Władysławem Orkanem.

Sanktuarium Kalwarii Zebrzydowskiej. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Dom znajduje się przy zielonym szlaku Harcerscy seniorzy w drodze do sanktuarium. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków z Niedźwiedzia na Turbacz, 3,5 km od wsi, w przysiółku Zagronie na zboczu Pustki (760 m npm.). Muzeum znajduje się na Szlaku architektury drewnianej województwa małopolskiego, regionu Pogórza Beskidzkiego.

Rodzinna chałupa Orkana wciśnięta była jeszcze bardziej w północny grzbiet Pustki, tak że zimą w ogóle nie dochodziło do niej słońce. Dwuizbowa, bez komina, z klepiskiem, z czasem znalazła się w katastrofalnym stanie. Kiedy więc pisarz w 1903 roku otrzymał niewielkie honorarium za powieść W Roztokach, rozpoczął stawianie nowego siedliska. Pierwsze listy z werandy Orkanówki pisał już latem 1905 roku, spędził w niej zimę, ale ostatecznie dom został ukończony wiosną 1906….

Sanktuaryjny ołtarz główny. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Kolejnym etapem harcerskich Widok z kalwaryjskiego sanktuarium. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków seniorów była pielgrzymka do sanktuarium Pasyjno – Maryjnego - klasztoru oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, które jest wpisane do Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Program ASOS 2016 to konkurs w ramach Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Organizacje pozarządowe i inne podmioty uprawnione działające na rzecz osób starszych mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach 4 priorytetów:

- edukacja osób starszych,
- aktywność społeczna promująca integrację wewnątrz - i międzypokoleniową,
- partycypacja społeczna osób starszych,
- usługi społeczne dla osób starszych.

Dh hm Anna Nowak Zastępca Komendanta Krakowskiej Chorągwi ZHP ds. Programowych. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Krakowska Komenda Chorągwi Związku Baner harcerskiego zlotu w Mszanie Dolnej. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Harcerstwa Polskiego jest jednym z beneficjentów tego programu. Zastępca ds. Programowych Komendanta dh hm Anna Nowak jest z ramienia harcerskich seniorów w Małopolsce realizatorką i opiekunką tego tematy.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.