Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17607 miejsce

Seniorze, Hiszpania zaprasza na wakacje. I dopłaca do nich!

Wczasy w Hiszpanii? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzić cudowny urlop, do którego dołożą się Hiszpanie. Wszystko dzięki specjalnemu programowi dopłaty do wczasów dla seniorów.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Parque_Grande.jpg&filetimestamp=20070806174049Hiszpania otwiera się na turystów. Władze dopłacają do wakacji seniorów z krajów Unii Europejskiej. Z oferty może skorzystać każdy powyżej 55 roku życia. Może też zabrać ze sobą młodszą osobę towarzyszącą, która otrzyma specjalny rabat.

Każdy senior z tzw krajów "nowej Unii" będzie mógł liczyć na dopłatę w wysokości 150 euro. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z programu skorzystali mieszkańcy z tzw. "starej Unii". Jak czytamy w serwisie TVN24.pl, otrzymają jednak dopłatę o 50 euro mniejszą.

Koniecznym warunkiem jest wiek, tzn. powyżej 55 lat. Senior czy seniorka mogą ze sobą zabrać osobę towarzyszącą, ale muszą zamieszkać w jednym pokoju.

Program obejmuje wyjazdy poza sezonem od października do końca kwietnia. Kierunki są tylko dwa: Andaluzja - czyli Costa del Sol i Costa de la Luz oraz Baleary - Majorka, Menorka i Ibiza.

Zdaniem Magdaleny Pluteckiej-Dydoń, rzecznika biura turystycznego Neckermann Polska,
zainteresowanie jest ogromne. Oferta jest dostępna od miesiąca, a już blisko 40 procent miejsc zostało wykupionych. Oferta Senior Travel dostępna jest w Polsce w ośmiu biurach podróży. Turnus po dopłacie kosztuje ok. 1600 złotych. W ofercie zawarte są dwie dodatkowe wycieczki. W cenie trzech posiłków dziennie zawarte są napoje do kolacji i obiadów.

Program ma na celu zachęcanie do wyjazdu osób starszych, które nigdy nie były za granicą. W 2009 roku z oferty dla seniorów skorzystało 45 tysięcy Europejczyków. Z obliczeń wynika, że każde euro wydane na ten program przyniosło euro i trzydzieści dwa centy dochodu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tomek z Wawy
  • Tomek z Wawy
  • 09.09.2010 14:53

to w takim układzie biegnę kupić mojemu tacie walizkę Antlera, strój kąpielowy, klapki na plaże... okulary przeciwsłoneczne i niech leci w siną dal, w końcu może zwiedzi trochę świata i nie będzie narzekał, że tylko syn dużo jeździ po świecie :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.