Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32259 miejsce

Seniorzy śpiewali piosenki biesiadne

Dziewięć zespołów zaprezentowało się podczas VI Przeglądu Piosenki Biesiadnej Seniorów, który odbył się w Kostrzynie.

Zespół Nietkowianki z Gminy Czerwieńsk / Fot. Ryszard WaldunWśród uczestników nie zabrakło: Odrzanek z Górzycy; zespołu Cantares z Witnicy; Kalin, Drzewiczan i Wrzosu z Kostrzyna nad Odrą; Echa z Międzyrzecza oraz Nietkowianek, Leśniowianek i zespołu Melodia z Gminy Czerwieńsk.

- Tu nie chodziło o walkę i prześciganie się o nagrody. Nasz przegląd ma charakter integracyjny, gdyż spotykamy się w różnych częściach naszego województwa by zaprezentować nasz dorobek artystyczny - podkreśla Stefania Urban jedna z organizatorek.

Podczas przeglądu uczestnicy prezentowali piosenki ludowe, biesiadne i cygańskie. Przy rytmach cygańskich widownia bawiła się najbardziej. - Przegląd Piosenki Biesiadnej to kolejna propozycja kulturalna miasta dla naszych mieszkańców - mówi Andrzej Kunt Burmistrz Kostrzyna nad Odrą. - Dzięki przeglądowi chcemy pokazywać, że senior to nie jest osoba na emeryturze siedząca w domu, ale ktoś kto ma zapał do realizowania swoich pasji, w tym przypadku jest to śpiew.

Przegląd połączony był z letnim piknikiem. Podczas imprezy Andrzej Polokowski z Rapaczówski dbał o żołądki uczestników serwując im: bigos, grochówkę, kiełbasę z grilla, smalec i ogórki małosolne.
Gośćmi tegorocznej imprezy byli zaprzyjaźnieni z organizatorami seniorzy z niemieckiego miasta Kietz.

Każdy zespół na zakończenie przeglądu otrzymał puchar i materiały promocyjne. Oprócz grupy niemieckiej gośćmi przeglądu byli: Marek Tatarewicz przewodniczący Rady Miejskiej, burmistrzowie Andrzej Kunt i Zbigniew Biedulski, Brygida Pawlicki z Niemiec, Bożena Gęzikiewicz radna Rady Miejskiej oraz osoby wspierające Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów: Marian Firszt z małżonką i Małgorzata Gromek.

Prezes ZERiI w Kostrzynie Maria Bieniek zapewnia, że kolejny Przegląd Piosenki Biesiadnej Seniorów odbędzie się na pewno w Kostrzynie. Już dziś zaprasza do udziału. Organizatorami imprezy był Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Urząd Miasta. Nagrody ufundował Burmistrz Kostrzyna nad Odrą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No i jakieś dobre informacje dla seniora są! Jeszcze się widzę w tym kraju człowiek bawi:)
http://bycseniorem.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.