Facebook Google+ Twitter

Sens istnienia. Kochać i być kochanym

"Bo bez miłości serce się przemienia w dom bez nadziei i drzewo bez liści,w rzekę bez fal i żródło bez strumienia." Matteo Maria Boiardo

Czasami zastanawiamy się
" Po co?". Po co to zycie,po co codzienne obowiązki,po co praca,po co,po co...Czy sokratejskie motto " Czy mogę zadać ci pytanie?"odnosi się tylko do człowieka? Czy drugi człowiek zna odpowiedz na nurtujące nas pytania? Może po prostu czasem są chwile,kiedy zadajemy pytanie...światu. Żalimy sie,ze jest tak a nie inaczej,losowi. Przerastają nas pewne sprawy.Okoliczności dobijają.Popadamy w rutynę,dni zlewają się w jedno.Ambicje są warte tyle co nic,zasypiamy z bezsilności,a nie z potrzeby snu. I ta pustka ... Samotność duszy.

Czy takie sytuacje przytrafiają się każdemu człowiekowi? Jak mozna pokonac lęk przed życiem,niespełnieniem,stresem? Francuski poeta Gregoire Brainin pisze:

"Byłem bez życia,
Nagle zjawiłaś się Ty,
I moja dusza odżyła.
Tak jak odżywa młodość,
Zresztą,
Jeszcze wczoraj żyłem,
Póżniej długi sen
Skradł mój czas,
I nagle pojawiłaś się Ty,
Teraz widzę
Jakie życie jest
Piękne!
Żyję,żyję,
Dzięki Twej Miłości "Czy miłość jest sensem istnienia?Odnalezienie drugiej połowy nie należy do rzeczy prostych.Według filozofów ateńskich,Zeus rozdzielił z gniewu wszystkie złączone istoty ludzkie. Od tamtej pory wszyscy szukają drugiej części pomarańczy. Jeśli siebie odnajdą,nie potrafią bez siebie żyć.Chcą być ze sobą cały czas,gdyż nigdy niewiadomo czy niejaki "bóg" znów ich nie rozdzieli. Człowiek spełniony to człowiek kochający,mogący obudzić sie z myślą,ze jego dzień zaczyna się dzięki ukochanej/ukochanym. Wszelakie ambicje,cele,plany są pełnione dla milości i przez miłośc. Uczucie to pewnego rodzaju wiezienie. Tylko,że tu "karą" jest dożywocie.
I wszystko jest ponad prawem. I Ponad pewnością.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.