Facebook Google+ Twitter

Sens jednej myśli w Pałacu Starej Książki. Wystawa fotografii

W ramach 3. edycji Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej, młode pokolenie polskich artystów fotografików zjednoczy swe siły prezentując w antykwariacie na warszawskiej Woli unikatowe wizje rzeczywistości. Zaproszenie na wernisaż.

Sens Jednej Myśli w Pałacu Starej Książki/Foto: Marta Zasępa

Od 30 marca do 27 kwietnia w Pałacu Starej Książki przy ul. Działdowskiej można oglądać nową wystawę fotografii. Nietypowy jest i format, i miejsce. W ramach 3. edycji Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej, grupa młodych artystów fotografików zaprezentuje swe zdjęcia w antykwariacie.

Pałac Starej Książki to największy antykwariat w Warszawie - ponad 300 tys. woluminów na 350 metrach powierzchni. Znajduje się on w trochę zapomnianej części warszawskiej Woli, między ulicą Wolską a Górczewską, niedaleko zajezdni tramwajowej. Pałac jest miejscem, gdzie regularnie odbywają się wernisaże, koncerty, wieczorki literackie i poetyckie, spotkania z autorami i ludźmi sztuki... między półkami ze starymi książkami.

Sens jednej myśli


Idea przewodnia tego projektu to spotkanie różnych artystów, w większości nie mających ze sobą nic wspólnego i dorastających w różnych realiach, niemniej będących jednakowo wrażliwych na impuls twórczy.
"Sens jednej myśli" to dzieje przypadku, nagłej okoliczności, która może spowodować lawinę nieoczekiwanych zdarzeń zapisanych za pomocą fotografii. Wystawa pełni funkcję swoistego mauzoleum wspomnień.
Środowisko, w jakim artysta dorastał, wypadki życia codziennego i osoby spotkane przypadkiem - to wszystko w jakimś stopniu odpowiada za stan jego ducha. Czerpiąc z otaczającego go świata, kształtuje swój osobliwy obraz rzeczywistości. Fotografia służy mu do zapisu tego mentalnego obrazu.

Różnorodność technik i konwencji wybranych przez autorów projektu służy jednej idei: utrwalić myśl. Niektórzy skorzystali z metody cyfrowej, inni wybrali analogową. Pojawia się tu fotografia dokumentalna, inscenizowana, studyjna, jak i makrofotografia. Jedni starają się wiernie oddać rzeczywistość, inni silnie ingerują w tworzony obraz. Warto wybrać się do tego niezwykłego antykwariatu, by przekonać się czym jest myśl... sfotografowana.


W realizacji projektu zainicjowanego przez Karolinę Kozyrę biorą udział: Patrycja Dołowy, Kinga Gibaszek, Klara Kopcińska, Joanna Korecka, Karolina Kozyra, Staszek Kroszczyński, Andrzej Zbigniew Leszczyński,
Krzysztof Miller, Daniel Miter, Agata Nowak, Jagna Olejnikowska, Katarzyna Sław Piwowar, Marek Filip Sadowski, Aleksandra Skowron, Piotr Słowiański, Ewa Sokołowska, IzaTT, Katarzyna Terechowicz, Anna Wawrzkowicz, Igor Wójcik, Marta Zasępa, Andrzej Zujewicz.

Pałac Starej Książki
Warszawa, ul. Działdowska 8a
wernisaż w piątek 30 marca 2007 o godz, 18.

Wystawa jest czynna do 27 kwietnia. Impreza organizowana w ramach III Warszawskiego Festiwalu Fotografii Artystycznej 2007.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

moze jeszcze zdaze.. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"...by przekonać się czym jest myśl... sfotografowana.". Bardzo mi się takie sformułowanie podoba . Ja najmilej wspominam antykwariat na Świętokrzyskiej. Lubię tam zaglądać w czasie pobytu w Warszawie. A swoją drogą warto by się na wystawę wybrać. Póki co w Sławnie w dniu jutrzejszym ma swój wernisaż "Portret świata - Peru" Edward Grzegorz Funke.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.