Sensacja nad Sanem! Czuwaj Przemyśl o krok od Superligi

Skazywany na zdecydowaną porażkę Czuwaj, zaskoczył wszystkich niedowiarków i zdecydowanie pokonał Nielbę Wągrowiec, wygrywając 33:27.

Przed dzisiejszym spotkaniem wydawało się, że Czuwaj, mimo iż gra na własnym parkiecie, polegnie w pierwszym meczu barażowym do PGNiG Superligi. Drużyna z Przemyśla wypadała od gości gorzej pod każdym aspektem.

Radek Jankowski poprowadził Czuwaj do zwycięstwa, rzucając 11 bramek / Fot. Kamil KrukiewiczSpotkanie zaczęło się od niewielkiej przewagi gości z Wągrowca. Od 10 minuty jednak Czuwaj narzucił swój styl gry i już do końca pierwszej części spotkania kierował pojedynkiem.

Na przerwę mieliśmy wynik 14:14, a druga połowa spotkania zapowiadała się bardzo emocjonująco.Czyżby nowy superligowicz? / Fot. Kamil Krukiewicz

W przerwie trener gości musiał podziałać na swoich podopiecznych, ponieważ okres pomiędzy 35. a 45. minutą należał zdecydowanie do Nielby. W tym okresie przewaga szczypiornistów z Wągrowca osiągała 3 bramki różnicy.

Maciej Kubisztal (w czerwonym) to zawsze dobry duch drużyny / Fot. Kamil KrukiewiczTo jednak nie wystarczyło, by zdeprymować "Harcerzy". Ostatnie 15 minut to zdecydowanie koncert jednej drużyny. Gospodarze wygrali ten okres stosunkiem 12:4, wygrywając ostatecznie w całym spotkaniu 33:27.

Spotkanie rewanżowe odbędzie się w najbliższą sobotę i wtedy poznamy ostatniego ekstraklasowicza.