Facebook Google+ Twitter

Sensacja! PiS może mieć koalicjanta

Chciałbym dziś krzyknąć; Aleksandrze Kwaśniewski, Patronie Zjednoczonej z Palikotem lewicy, ratuj Polską przed rządami Tuska. Czy Aleksander Kwaśniewski może to zrobić? Może uratować Polskę? A jak to zrobi? To jest wielka tajemnica Patrona.

Koalicjanci / Fot. MontażDotychczas większość polityków twierdziła, że PiS nie ma zdolności koalicyjnej. Ostatni wynik CBOS też by na to wskazywał, ponieważ przy takim wyniku, PiS ze swoimi 26 procentami wygrywa. Prezydent w takim wypadku misję stworzenia nowego rządu powinien powierzyć Jarosławowi Kaczyńskiemu, lecz z kim Jarosław Kaczyński taki rząd może stworzyć. PO (23 proc), SLD (9 proc) oraz PSL (6 proc) na razie deklarują, swą niechęć do takiej koalicji. Pozostałe partie taką zdolność koalicyjną posiadają, więc przy takim rozdaniu możliwy jest rząd PO-SLD-PSL.


Na co liczy Jarosław Kaczyński? Może liczy na swoją tajną broń i chce wszystkich zaskoczyć skutecznością tej "bomby". A bomba już tyka, a jej Ruch posiada już 4 procentowe poparcie. Jak niedawno w programie "Kawa na Ławe", powiedział poseł Zbigniew Girzyński, ruch ten zdolny jest do osiągnięcia nawet 30 procentowego wyniku. Warunkiem uzyskania takiego wyniku jest tylko zaangażowanie się Aleksandra Kwaśniewskiego, który swym autorytetem scementuje luźne do tej pory 3 Filary w jeden spójny most do władzy. Tylko Najgrubszy Filar, gdy zameldują się w jego domu Ruch Palikota oraz Europa Plus Marka Siwca może osiągnąć taki dobry wynik.


Przy dość stałym elektoracie PiS koalicja w granicach tych 23 procent, i przy dobrym wyniku Domu Wszystkich Polska, możliwa jest koalicja PiS-DWP lub DWP-PiS. Spójrzmy na te dwie możliwości;
1. Koalicja PiS-DWP umożliwia Jarosławowi Kaczyńskiemu sięgnięcie po prezydenturę, Kalisz dostanie to, do czego tak przebiera nogami, czyli premierostwo, Aleksander Kwaśniewski przy poparciu Palikota może zostać Prezydentem Zjednoczonej Europy, a Marek Siwiec zachowa swą ciepłą posadkę w PE.
2. Przy koalicji DWP-PiS, pozostanie prawie ten sam układ, z tym tylko, że Kalisz wystartuje na prezydenta a Kaczyński na premiera.


Tym, którzy się ze mnie wyśmiewają, chciałbym przypomnieć słowa Aleksandra Kwaśniewskiego, który kiedyś stwierdził, że; "Koalicja PiS_SLD jest realna". SLD to lewica, a co stanie na przeszkodzie, aby niechętne takiej koalicji SLD zastąpić nową lewicą chcąca za wszelką cenę wybudować nowy "Dom Wszystkich Polska".

Ciekawi mnie czy powstanie taka koalicja i czy ta Tajna Broń Jarosława Kaczyńskiego na zawsze już nie pozostanie tylko Nagą Bronią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.