Sensacja w Australian Open. Radwańska lepsza od Kuzniecowej!

Agnieszka Radwańska pokonała wiceliderkę rankingu tenisistek - Rosjankę Swietłanę Kuzniecową w trzeciej rundzie turnieju na kortach w Australii. Polka pokonała w wielkim stylu drugą rakietę świata 6:3, 6:4.

Agnieszka Radwańska tuż po ostatnim, wygranym secie. / Fot. BARBARA WALTON/PAP/EPA18-letnia tenisistka pokonała wyżej rozstawioną rywalkę w pięknym stylu. Przed meczem nikt nie oczekiwał od Polki wygranej, chociaż trenerzy po cichu liczyli, że "Isia" może sprawić niespodziankę. Mecz zaczął się wyśmienicie dla zawodniczki "Nadwiślana" Kraków. Pierwsze gemy pierwszej partii to zupełna dominacja Polki na korcie. Efekt? Przełamanie serwisu rywalki już w jej pierwszym gemie. Następnie młoda zawodniczka nie ulękła się bardziej doświadczonej Rosjanki i po 16 minutach na Vodafone Arena sędzia główny mógł odczytać, iż "Radwanska is leading 3:0 in the first set".

Wielu fachowców spodziewało się gładkiego zwycięstwa Rosjanki. Jednak dziś Polka była lepsza w każdym elemencie tenisowego rzemiosła. Niestety, po chwilach euforii, już w następnym gemie podrażniona "Swieta" odrobiła stratę przełamania i, po kolejnych kilkunastu minutach, widniał na tablicy świetlnej wynik 3:3. Wtedy to ujawnił się charakter polskiej tenisistki. Po raz kolejny "Isia" udowodniła, że granie ze światową czołówką nie sprawia jej kłopotów i w 8 gemie pierwszego seta przełamała rywalkę. Tym razem wykorzystała "break pointa" za czwartym razem i nie dała już sobie odebrać wygranej w pierwszym secie.

Swietłana Kuzniecowa / Fot. BARBARA WALTON/PAP/EPADruga partia to klasyczny przykład wdrażania maksymy "Bij mistrza". Choć drugi set nie zaczął się po myśli Radwańskiej, gdyż rywalka przełamała ją już w pierwszym swym gemie, nie osłabiło to jednak jej wiary w końcowy sukces. Od stanu 0:3 polska tenisistka zaczęła grać jak w transie. Każde zagranie było kwitowane przez australijską publiczność gromkimi brawami. Polka nie dość, że odrobiła stratę przełamania, to jeszcze wypracowała sobie przewagę break'a nad Rosjanką. Wtedy to przy stanie 5:4 dla Polki zdarzyła się rzecz nieoczekiwana. Isia przegrywała już 15:40 przy własnym serwisie, by zdobyć 4 kolejne punkty z rzędu i już po pierwszej piłce meczowej móc się cieszyć z historycznego awansu do 1/8 finału

Rywalką Polki w 1/8 finału będzie zwyciężczyni rosyjskiego boju pomiędzy Nadieżdą Pietrową (rozstawioną z numerem 14) a rewelacyjną, nierozstawioną, młodą zawodniczką Jekateriną Makarową. Kolejny pojedynek Isia rozegra w nocy z niedzieli na poniedziałek.