Sensacja w Bazylei. Manchester United żegna się z LM

Niespodziewanej porażki z FC Basel doznał ubiegłoroczny finalista Ligi Mistrzów, Manchester United. Przed kilkoma tygodniami w Anglii padł remis 3:3.

Czerwone Diabły jechały do Szwajcarii z myślą o zdobyciu choćby jednego punktu. Tyle bowiem było im potrzebne do awansu. Jak się jednak później okazało, było to ponad ich siły.

Mecz rozpoczął się od błyskawicznego gola zdobytego przez gospodarzy. Już w 9. minucie, młodego bramkarza MU pokonał Marco Streller. Szybko stracona bramka podcięła skrzydła przyjezdnym, którzy mimo niekorzystnego dla siebie rezultatu, nie zamierzali składać broni. Dużą chęć do gry przejawiał Nani. Jego strzały nie znalazły jednak drogi do bramki przeciwnika. W pierwszej części spotkania, swoje szanse mieli jeszcze: Ashley Young, Wayne Rooney oraz Phil Jones, jednak i im szczęście tego dnia nie sprzyjało. Do końca pierwszej części meczu wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron, zarówno goście jak i gospodarze walili głową w mur. Czerwone Diabły, mimo że przegrywały, nie potrafiły przebić się przez szczelną obronę przeciwników. W 64. minucie sir Alex Ferguson desygnował do gry Danny'ego Welbecka, myśląc, że może młody Anglik odmieni losy spotkania. Tak się jednak nie stało. Kluczowa dla losów spotkania okazała się akcja przeprowadzona w 84. minucie. Alexander Frei do spółki z Xherdanem Shaqiri rozmontowali obronę gości i podwyższyli wynik na 2:0. W tym momencie, losy meczu były już przesądzone. Nie odmienił ich nawet kontaktowy gol Phila Jonesa, zdobyty w samej końcówce spotkania. Do końca meczu rezultat nie zmienił się i na wiosnę Czerwonym Diabłom przyjdzie rywalizować w Lidze Europy.