Sensacja w Carling Cup! MU przegrał, Kuszczak puścił dwa gole

W trzeciej rundzie Carling Cup, zawodów o puchar ligi angielskiej, Coventry City pokonało na wyjeździe jednego z faworytów rozgrywek - Manchester United 0:2.

Rozmiarów sensacji nie umniejsza fakt, że „Czerwone Diabły” występowały w rezerwowym składzie, a głównym filarem zespołu był John O’Shea, który zwykle jest jedynie rezerwowym, w podstawowym składzie sir Aleksa Fergusona. Zespół z Old Trafford pogrążył Michael Mifsud, zdobywając dla Coventry dwa gole (27’, 70’). W barwach Manchesteru United wystąpił Tomasz Kuszczak. Polak przebywał na boisku pełne 90 minut.

Obrońcy tytułu, zawodnicy Chelsea Londyn, odnieśli łatwe zwycięstwo na wyjeździe z drugoligowym Hull City. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:4, na listę strzelców wpisali się: Sinclair (37’), Kalou (49’ i 81’) oraz Sidwell (52’)

W pozostałych meczach 3. rundy Carling Cup zwycięstwa zanotowali gracze Tottenhamu, Evertonu, Blackburn, West Ham United oraz Leicester City. Po regulaminowym czasie gry, w meczu Fulham - Bolton utrzymywał się wynik 1:1. Spotkanie rozstrzygnęła dogrywka, w której, po bramce Giannakopoulosa (112') Bolton zapewnił sobie udział w 4. rundzie pucharu ligi angielskiej.