Sensacja w „polskiej” grupie

Do niemałej niespodzianki doszło w drugim meczu gry A siatkarskiej Ligi Światowej. Reprezentacja Japonii pokonała faworyzowaną ekipę Serbii i Czarnogóry 3:0!

Japończycy wyszli na ten mecz zdeterminowani i pełni wiary w końcowy sukces. Imponowali siłą ataku i ofiarną grą w defensywie. Nie ustrzegli się jednak przestojów. Prowadząc w pierwszym secie 24:17, potrafili roztrwonić przewagę i wygrać dopiero po szóstej piłce setowej.

Drugi set to walka punkt za punkt, aż do stanu 17:17. Potem przewagę uzyskali azjaci i zakończyli tą partię zwyciężając 25:22

W trzeciej i – jak się później okazało – ostatniej partii od początku zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy dowieźli ją do samego końca zwyciężając 25:20. Do najlepszych graczy meczu należał bez wątpienia Yu Koshikawa, który sam zdobył 23 punkty, głównie po skutecznych atakach. Wśród Serbów wyróżniał się Dejan Bojović. Ten młody zawodnik miał na swoim koncie 16 „oczek”.

Niespodziewany rezultat meczu może mieć podłoże w rzekomym konflikcie wewnątrz bałkańskiego zespołu. Starsi i doświadczeni zawodnicy (jak np. Goran Vujević, Andrija Gerić) na konferencjach prasowych krytykowali młodych graczy, wytykając im brak ambicji i nie przykładanie się do treningów.

Japonia – Serbia i Czarnogóra 3:0  (25:22, 25:22, 25:20)