Sensacyjna porażka Dynamo Moskwa w Klubowych Mistrzostwach Świata

Siatkarze Dynamo Moskwa w ostatnim grupowym meczu sensacyjnie przegrali z Drean Bolivar. Rosjanie tym samym odpadli z dalszej rywalizacji. W półfinale więc Skra Bełchatów zmierzy się z Drean Bolivar, a nie jak wcześniej przewidywano z Dynamo Moskwa.

Ostatnia kolejka fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata przyniosła ostateczne rozstrzygnięcia i znamy już wszystkich półfinalistów. Najlepszą czwórkę uzupełniły Paykan Teheran i sensacyjny Drean Bolivar. Z dalszej rywalizacji odpadło Dynamo Moskwa, które było wymienianie nawet w gronie faworytów do końcowego zwycięstwa.

W grupie A obyło się bez sensacyjnych wyników. Skra Bełchatów pewnie pokonała Al Ahly Kair 3:0 (25:13, 25:10, 25:22) i z kompletem zwycięstw awansowała do półfinałów. Mistrzowie Polski przeważali nad rywalami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W ostatnim secie Jacek Nawrocki dał szansę gry zmiennikom, którzy pewnie wygrali seta i cały mecz. W półfinale Skra Bełchatów spotka się z argentyńskim Drean Bolivar.

W drugim meczu grupy A Paykan Teheran pokonał Al Arabi Doha 3:1 (25:15, 25:22, 25:27, 25:16). Tym samym Irańczycy awansowali do półfinału, gdzie ich rywalem będzie Trentino BetClic.

W grupie B doszło natomiast do sporej sensacji. Dynamo Moskwa niespodziewanie przegrało z Drean Bolivar 1:3 (22:25, 22:25, 25:21, 19:25). Dla Rosjan jest to koniec Klubowych Mistrzostw Świata, co należy uznać za spore zaskoczenie. Wielu ekspertów uważało ich za murowanych faworytów do awansu co najmniej do półfinałów. Rosjanie jednak swoją grą nie zachwycili i zostali pokonani przez świetnie dysponowany Drean Bolivar. Argentyńczycy tym samym uzupełnili skład półfinalistów Klubowych Mistrzostw Świata.

W drugim meczu tej grupy Trentino BetClic pewnie pokonało Paul Mitchell 3:0 (25:22, 25:19, 25:20). Włosi awans mieli zapewniony już wcześniej, więc było to dla nich podobnie jak dla Skry przetarcie przed półfinałami.