Facebook Google+ Twitter

Sensacyjna powieść w internecie o prezydencie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-10-31 09:54

Gdańscy radni bawią się ostatnio w tropicieli. Zamierzają wytropić, kim jest tajemniczy Fragles. Jedno jest pewne, narobił on sporo zamieszania jako autor sensacyjnej powieści w odcinkach, drukowanej w internecie.

Akcja tej drobnej, nieco topornej sensacji, rozgrywa się w mieście Gedania. A jej główny bohater to prezydent... Adam Owicz. W powieści występują także Bielawa i Lisek - prawe ręce prezydenta oraz arcybiskup Sławek Lesław Gładź i Ojciec Dyrektor. Na razie Fragles opublikował cztery odcinki.

Paweł Adamowicz nie jest zachwycony powieścią. / Fot. Grzegorz MehringSwoich bohaterów przedstawia w niezbyt korzystnym świetle. Czytając czuje się, że ich nie lubi. Prezydent Owicz ma skłonności m.in. do obżarstwa. "Wielki brzuch faluje mu przy każdym oddechu, a pot perli wysokie, chciałoby się powiedzieć, myślące czoło" - tak go określa autor. Owicz nie śmieje się, tylko rechocze. Lubi czuć, że jest wielbiony. Również Sławek Lesław Gładź nie jest przez niego... gładzony.

Autor co prawda zastrzega, że "wszelka zbieżność osób i nazwisk jest całkowicie przypadkowa", ale tajemnicą poliszynela jest, że Gedania to Gdańsk i jego władze. Mowa tu bowiem m.in. o jubileuszowej fecie Owicza, Liska konflikcie z taksówkarzami i kupcami, o grodzeniu parku, otaczającego pałac biskupi i działce pod budowę nowego kościoła w Gedanii.

Sam Fragles pisze na forum o sobie, że jest niepokornym anarchistą, który właśnie skończył czterdziestkę. Swego czasu był zaangażowany w walkę partyzancką przeciw IV RP. Nazywa siebie technokratą z lekką nutką domorosłego filozofa i artysty. Światopoglądowo jest lumpen-liberałem, bezpartyjnym i osieroconym politycznie racjonalistą, wrogiem manipulacji i oszołomstwa.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.