Sensacyjna wygrana Urszuli Radwańskiej! Polka w 3. rundzie w Birmingham

Urszula Radwańska w drugiej rundzie turnieju WTA w Birmingham pokonała sensacyjnie w dwóch setach 15. rakietę świata Sabinę Lisicki 6:3, 6:4. Godnym podkreślenia jest fakt, że Niemka broniła tutaj tytułu i była rozstawiona z numerem drugim. W walce o awans do ćwierćfinału Polka zmierzy się z reprezentką USA Iriną Falconi (86. pozycja w rankingu WTA).

Sonda

Na którym etapie Urszula Radwańska zakończy swój występ w turnieju w Birmingham?

/ Fot. Pascalre, Creative Commons 2.5Młodsza siostra Agnieszki Radwańskiej plasuje się aktualnie na 63. pozycji w światowym rankingu. Mecz z Lisicki ułożył się dla niej wspaniale, ponieważ już na początku pierwszego seta przełamała faworytkę. Taka sama sytuacja powtórzyła się w drugim secie. Urszula, wygrywając dwa gemy przy serwach przeciwniczki, utrzymała przewagę przy swoim podaniu, nie tracąc ani razu punktów.

Radwańska imponowała dobrą grą, a w końcówce pierwszego seta przy prowadzeniu 5:3 dwoma efektownymi asami przypieczętowała zwycięstwo w pierwszym secie.

Czwarty gem drugiego seta był jednym z kulminacyjnych punktów całego spotkania. Przy stanie 2-1 dla Polki zawodniczki stoczyły niesamowitą i bardzo długą, wyrównaną walkę, która ostatecznie skończyła się po myśli Radwańskiej. Urszula objęła prowadzenie 3-1 i już go nie oddała do końca meczu - donosi serwis eurosport.pl.

Był to drugi pojedynek obu zawodniczek. Po raz pierwszy spotkały się ze sobą w 2008 roku na twardych kortach w Taszkiencie, kiedy to lepsza była Lisicki, zwyciężając 3:6, 7:5, 7:6.

Urszula Radwańska, wygrywając z Niemką, zrewanżowała sie tym samym za porażkę sprzed kilku lat i ponadto odniosła swój siódmy triumf z rzędu na trawiastej nawierzchni, co może stanowić dobry prognostyk przed zbliżającym się wielkimi krokami wielkoszlemowym Wimbledonem (25 czerwca - 8 lipca).
Przypomnijmy, że Radwańska w zeszłym tygodniu wygrała zawodny rangi ITF w Notthingham.