Facebook Google+ Twitter

Sensacyjne materiały Zakirowa w sprawie katyńskiej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-07 14:14

Sensacyjne materiały Olega Zakirowa w sprawie katyńskiej. Funkcjonariusz KGB rozmawiał z naocznymi świadkami mordu. Już w maju nakładem Domu Wydawniczego Rebis ukaże się jego książka pt. "Obcy element".

 / Fot. RebisO tragedii tych dni mówią teraz wszyscy. Warto posłuchać, co ma do powiedzenia były major KGB, który dotarł do tajnych akt w Smoleńsku i ostatnich żyjących NKWD-zistów wykonujących ludobójczy rozkaz Stalina.

Jak to się stało, że urodzony i wychowany w sowieckiej Azji Środkowej pół Uzbek, pół Rosjanin, major KGB, mógł stać się orędownikiem prawdy o Katyniu? Odpowiedź na to pytanie daje Oleg Zakirow w autobiograficznej książce "Obcy element". Jako funkcjonariusz KGB, służąc w Smoleńsku, zetknął się ze sprawą mordu dokonanego w 1940 roku na polskich oficerach w pobliskim Katyniu.

Odtąd z ogromną odwagą sprzeciwia się fałszywej, oficjalnej sowieckiej wersji, iż mordu dokonali Niemcy. Szuka i znajduje rzeczywistych sprawców i świadków zbrodni katyńskiej. Opisuje szczegółowo, jak z powodu sprawy katyńskiej popadł w konflikt ze zwierzchnikami z KGB, zwłaszcza po tym, jak wyniki własnych badań przekazał dziennikarzom, historykom i przedstawicielom władz polskich.

Wyrzucony ze służby z orzeczeniem o niepoczytalności, szykanowany przez władze i byłych współpracowników, kilkakrotnie uniknąwszy cudem śmierci, postanowił wyemigrować do Polski. W 2005 roku został oznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Rebis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Warto przeczytać aby pogłębić wiedzę o służbach specjalnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.