Facebook Google+ Twitter

Sensacyjne zeznania Marka Wełny obciążają Ziobrę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-29 15:25

Były szef zespołu prokuratorów badających sprawę mafii paliwowej zeznał, że ekipa Zbigniewa Ziobry żądała zatrzymania osób o znanych nazwiskach, mimo że nie było na nich mocnych dowodów - pisze "Newsweek". W rozmowie z IAR Marek Wełna powiedział, że nie będzie komentował sprawy, ponieważ w ten sposób złamałby tajemnicę śledztwa.

Jak wyjaśnia "Newsweek" prokurator Wełna miał o tym mówić w śledztwie przeciw Zbigniewowi Ziobrze, prowadzonym przez prokuraturę w Płocku. Sprawa dotyczyła ujawnienia tajnych materiałów prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Według informacji, do których dotarł "Newsweek", Wełna opowiedział, że były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, prokurator krajowy Janusz Kaczmarek i dyrektor Biura do spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej Bogdan Święczkowski, w śledztwie dotyczącym mafii paliwowej, szczególną uwagę zwracali na ludzi związanych z lewicą. Chodziło między innymi o ówczesnych posłów Sojuszu Lewicy Demokratycznej Jacka Piechotę i Małgorzatę Ostrowską oraz o Sławomira Millera, przyrodniego brata Leszka.

"Newsweek" pisze, że zeznania Wełny znajdują się wśród dokumentów, którymi dysponuje sejmowa komisja śledcza. Próbuje ona ustalić czy za rządów Prawa i Sprawiedliwości miały miejsce naciski na prokuratorów. Tygodnik ustalił, że ten temat zostanie poruszony w trakcie prac komisji. Zarzuty Wełny odparł Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem, krakowski prokurator kłamie - czytamy w "Newsweeku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.