Facebook Google+ Twitter

Sensacyjny film Agnieszki Holland

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-16 07:42

Polka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych - Kaja Mirecka-Plos będzie prawdopodobnie bohaterką kolejnego filmu Agnieszki Holland. Hollywoodzka wytwórnia Pacific Western Productions przymierza się do zakupu praw autorskich niecodziennej historii, jaka przydarzyła się Mireckiej-Plos w latach 70.

W maju 1977 roku na przedmieściach Waszyngtonu został zastrzelony młody pośrednik nieruchomości i jego narzeczona. W tym samym czasie Kaja Mirecka-Plos wraz z pracującym w Departamencie Stanu mężem próbują sprzedać dom. Wynajmują do tego celu innego agenta nieruchomości. Polka nie wiedziała, że ten agent miał też drugi zawód - był płatnym mordercą.

Kaja Mirecka-Plos orientuje się, że to jej własny agent Richard Earman zabił parę młodych ludzi. Zgłasza sprawę na policję, ale sąd - z braku dowodów - go uniewinnia. Earman przyznał się, że spotkał się z parą, ale twierdził, że ich nie zabił.

Po procesie Mirecka-Plos postanowiła napisać książkę o Earmanie. W trakcie pracy dowiaduje się, że agent był jednak zabójcą. Znów idzie na policję. Po dwóch latach morderca zostaje skazany. Budżet filmu ma wynieść 15 milionów dolarów. Kaja Mirecka-Plos powiedziała Polskiemu Radiu, że kandydatkami do zagrania głównej roli są Meryl Streep, Holly Hunter i Annette Bening.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.