Facebook Google+ Twitter

Sensacyjny sondaż: 52 proc. dla A. Dudy. Spójność przekazu wygra?

W drugiej turze 52 proc. wyborców chce oddać głos na Andrzeja Dudę, a 48 proc. na Bronisława Komorowskiego – wynika z wtorkowego sondażu po niedzielnej debacie prezydenckiej.

 / Fot. screenshotKandydat PiS utrzymuje przewagę nad obecnie sprawującym urząd prezydenta B. Komorowskim. Newsweek opublikował we wtorek wyniki sondażu pracowni Estymator. To nowsze dane niż te którymi operują telewizje TVN i TVN24. W poniedziałek, tuż po starciu w TVP Millward Brown wskazywał reprezentanta PO jako zwycięzcę.

Czytaj więcej: Sondaż prezydencki - debata telewizyjna przynosi zmianę obrazu

Eksperci oceniają równie wysoko obie kampanie, jednak w internecie przewagę ma prawica. Według danych monitoringu portali społecznościowych niedzielne debaty między kandydatami na stanowisko prezydenta RP wygrał Duda, który w frekwencji internetowej miał 10 proc. przewagę.

Prezydenta nie rozpieszczają nawet czytelnicy gazety, której redaktorem naczelnym jest T. Lis. 61 proc. z nich głosowałoby na Dudę.

W kampanii B. Komorowskiego trudniej też dopatrzyć się spójności przekazu. Zaskakująca w tygodniu wyborczym inicjatywa ustawodawcza prezydenta stoi w sprzeczności z jego wcześniejszym, bardzo konsekwentnym stanowiskiem. Zachowanie prezydenta w stosunku do kontrkandydata stoi również w sprzeczności z wezwaniem do zgody i kompromisu, które wpisane były od wielu lat do programu PO.

Sztab Komorowskiego próbuje nadrobić braki w komunikacji z młodymi ludźmi. Witany teraz jest przez nastolatków przy rockowej muzyce i nie omija oldcoolowych żurnalistów. Tłumy są przygotowywane i dyrygowane przez konferansjerów. Nie ma to nic wspólnego z autentyzmem i spontanicznością, w których góruje Duda.

Kluczowym jednak pytaniem dla wyborców jest, kto znajduje się bliżej establishmentu. Kandydat "systemowy" obciążany jest porażkami długich rządów Platformy Obywatelskiej.

Czytaj więcej: Co to jest antysystem?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Zmiany są konieczne, chyba każdy to już widzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz wszystko w rękach leśnych dziadków z Państwowej Komisji Wyborczej, która ma swoje biuro w budynku urzędującego prezydenta. Dzięki temu wymiana informacji przebiega bez przeszkód , specjaliści intensywnie pracują.
Boże chroń Polskie i Miłościwie nam Panujących !

Komentarz został ukrytyrozwiń

takie porównanie ma sens.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed "debatą" było jednak 54/46, a po 52/48. Według tego samego Estymatora.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bronkobus poszedł w Polskę, ale "Bronek" nie pasuje do klimatu na swoich kampaniach. Wygląda satyrycznie na tle podskakujących nastolatków z piosenka Tiny Turner. Sztuczne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.