Facebook Google+ Twitter

Sensacyjny wynik Europrawyborów 2009

Znamy już wyniki europrawyborów 2009 we Wrześni i Opocznie. Ich rezultat jest sporym zaskoczeniem...

 / Fot. PAPDziś, we Wrześni i Opocznie, odbyły się europrawybory 2009. Końcowe wyniki były niemałym zaskoczeniem. O ile wygrana PO nie jest niespodzianką, o tyle może dziwić dobry wynik koalicji SLD/UP, która z poparciem 17,74 proc. wyprzedziła tajemniczą "Listę nr 10".

Tajemnicza "Lista nr 10" to lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. PiS bowiem zbojkotował prawybory.

O skomentowanie zaskakującego wyniku SLD/UP dla Wiadomości24.pl poprosiłem jednego z kandydatów tej koalicji, Łukasza Naczasa:

SLD/UP w sondażu Homo Homini dla Dziennika miało 11 proc. poparcia. W prawyborach uzyskało aż 17,11 proc.. Skąd taki wynik?
Łukasz Naczas: Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni wysokim poparciem zarówno we Wrześni, jak i w Opocznie. To dowodzi, że SLD odzyskuje siły i poparcie społeczne. Zdobyliśmy drugie, bardzo cenne miejsce - i choć do tej pory sondaże pokazywały, że jesteśmy trzecią siłą to teraz w bezpośredni starciu z PiS-em pokazaliśmy, że jesteśmy znacznie bliżej ludzi i ludzkich spraw. PiS po prostu zlekceważył wyborcę i będzie teraz płacić wysoką cenę. W Wielkopolsce przy takim wyniku pojawiają się szanse na drugi mandat. Sam będę o niego mocno walczył.

Jak Pan skomentuje niską frekwencję? Do urn poszło zaledwie 5,73 proc. uprawnionych...
Łukasz Naczas: Frekwencja niska, choć myślimy, że będzie cztery razy większa w kluczowych wyborach, 7 czerwca. We Wrześni na taki udział wyborców miała wpływ pogoda, która była po prostu fatalna. Będzie jednak już za tydzień znacznie lepiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Łukasz Naczas: Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni wysokim poparciem zarówno we Wrześni, jak i w Opocznie. To dowodzi, że SLD odzyskuje siły i poparcie społeczne." Tylko jakos inne sondaze tego nie potwierdzają. Te cale prawybory nie sa reprezentatywne w wielu powodów, o ktorych rozpisywac sie o tak pożniej porze nie będę:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.