Facebook Google+ Twitter

Sentymentalna stolica

"W moich snach wciąż Warszawa..." - to słowa piosenki zespołu "Lady Pank". Byłem w stolicy pierwszy raz prawie rok temu i chciałbym tam wrócić, może i na zawsze.

Nie wiem dlaczego, ale zawsze marzyłem o wyjeździe do Warszawy, oczywiście w formie wycieczki i to jednodniowej, tylko zwiedzić i wrócić. W końcu, po kilku latach, udało się. Zimą zeszłego roku odwiedziłem Wa-wę. I co tam zobaczyłem?

Nie potrafię opisać mojego entuzjazmu na widok Pałacu Kultury i Nauki czy Złotych Tarasów. Rzeczy, które dotychczas widziałem tylko w telewizji miałem okazję zobaczyć na żywo, zwiedzić, zrobić zdjęcie.

To miasto ciągle żyje, ciągle się tam coś dzieje. Fakt, jest zatłoczone, ale myślę, że da się wytrzymać. Atmosfera tego miasta pochłonęła mnie całego, chciałbym tam wrócić, tym razem na stałe. Widziałem na ulicy ludzi, którzy zarabiali tańcem czy grą na gitarze - mimo ujemnej temperatury i śniegu robili to z wielkim zapałem i uśmiechem na ustach.

Moim marzeniem jest wyjechać tam i studiować na UW, potem znaleźć pracę w mediach i wieść szczęśliwe życie, ale to tylko marzenia. Znajomi mówią, że jestem niepoważny. Twierdzą, że Warszawa jest fajna tylko w telewizorze, a naprawdę tak jak wszędzie - jest brud i bieda tylko, że nie pokazuje się tego.

"Dodatkowo życie w stolicy jest droższe" - dodaje jeden z moich znajomych. "Ale za to więcej się zarabia" - odpowiadam. Może rzeczywiście życie tam jest takie samo jak w innym mieście, tylko po prostu tego nie dostrzegam, bo jestem "zauroczony" miastem?

Chciałbym poznać opinie ludzi, którzy mieszkają w Warszawie, albo mieszkali i wiedzą więcej o tym mieście, o jego dobrych i złych stronach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Piotr jakąś pracę zawsze można znaleźć. Pytanie tylko czy chcesz pracę jakąś czy taką bardziej wymarzoną?

No i inne pytanie bo miłe, że Warszawa przypadła Ci do gustu no ale czy Twoje dotychczasowe miasto też Ciebie nie potrzebuje, czy tam nie znajdujesz tego czego potrzebujesz? Zresztą możesz sprawdzić a jak Ci nie będzie pasowało to wrócisz. A nawet jak Ci będzie pasowało to też możesz wrócić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapraszamy do stolicy na dłużej. Sam mieszkam w Warszawie od trzech lat (też przyjechałem ze Śląska) i nie żałuje swojej decyzji. O pracę w dużym mieście zawsze łatwiej, więc nawet przy obecnej nieciekawej sytuacji na rynku pracy, masz szansę znaleźć jakieś zatrudnienie.

Pzdr! :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak właśnie, ale pojawia się kolejne pytanie. Czy przyjeżdżając do Wa-wy będę w stanie sobie poradzić i od razu znajdując mieszkanie i pracę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miło, że piszesz coś pozytywnego o Warszawie bo przeważnie ludzie spoza Warszawy piszą o niej źle. Chyba w modzie jest by powiedzieć coś złośliwego o W-wie. Oczywiście każdy ma swoje miejsce w Polsce i jednemu żyje się lepiej w małym mieście, inny potrzebuje właśnie Warszawy a ktoś inny wsi. Poza tym dobrze, żebyśmy jako Polacy mieszkali w różnych miejscach a nie tylko w Krakowie czy Warszawie albo Katowicach. Ja polubiłem to miasto dopiero po paru latach. Ono na początku bardzo człowieka zawstydza i sprowadza do właściwej perspektywy (dlatego warto się tym odczuciem nie przejmować ale dalej przekonywać Warszawę, że się ją lubi). Powiem też, że dzięki przyjazdowi do stolicy Mazowsza moje życie zmieniło się na plus. Wyjazd z mojego Zawiercia to było jak wybawienie. Gdybym nie wyjechał byłoby o wiele, wiele gorzej. Na plus Warszawy możliwości, komunikacja, to że się coś dzieje, buduje. Na minus odległości, jeśli mieszkasz tuż przy granicy Warszawy to do centrum będziesz trochę jechał. No ale to sam musisz zobaczyć czy ci to miasto będzie pasować czy nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jak widzę jesteś ze Śląska ja z Bielska-Białej i uważam że tam się dzieje równie dużo jak w Warszwie a żyje się taniej i dodatkowo masz blisko prawdziwą stolicę kultury - KRAKÓW - jak również urocze Podbeskidzie - nie zamieniał bym jednak tego na Warszawę - ale to moja rada
a tak apropo ja wyjechałem do Augustowa - i wiesz podoba mi się ten zaścianek - codziennie się coś zmienia - buduje remontuje i jest równie ciekawie jak w Warszwie bynajmniej dla mnie i również spore możliwości ale do tego się dochodzi z latami doświdczenia i celem jaki ma człowiek
ja się tu realizuje i mam bardzo dużo do zrobienia
i pamietaj że internet to jest twoje okienko na świat - tu jest bardzo dużo do zrobienia tym bardziej dziennikarza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stolica i mieszkanie ma swoje plusy i minusy. Jak już tu będziesz na dłużej, to sam się przekonasz jak jest naprawdę. Czy się zachwycisz czy uznasz, ze mieszkać tu to nic nadzwyczajnego. I myślę, że Twoja ocena będzie zależała od tego jak Ci się w życiu..w stolicy... ułoży.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.