Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5514 miejsce

"Sentymenty zilustrowane". Wystawa w Muzeum Kraszewskiego

W Pracowni-Muzeum J. I. Kraszewskiego w Poznaniu w dniach 21.01. - 10.03. 2015 r. prezentowana będzie wystawa malarstwa Urszuli Brylewskiej-Łukomskiej - "Sentymenty zilustrowane".

Plakat wystawy / Fot. plakat Wernisaż "Sentymentów zilustrowanych" Urszuli Brylewskiej-Łukomskiej zorganizowany w Pracowni-Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Poznaniu, oddziale Biblioteki Raczyńskich, przy ulicy Wronieckiej 14 odbędzie się 20 stycznia 2015 r. o godz. 18. Wystawa malarstwa poznańskiej artystki będzie następnie prezentowana aż do 10 marca 2015 r. w gościnnych progach tej instytucji.

Urszula Brylewska-Łukomska jest artystką-malarką i pedagogiem artystycznym. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa i tkaniny Sentymenty zilustrowane. Kocia maska - obraz Urszuli Brylewskiej-Łukomskiej / Fot. materiały promocyjne artystycznej uzyskała w poznańskiej PWSSP /1971/. Była nauczycielką rysunku i malarstwa w Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu /1973-1999/, jest współtwórcą Studia Plastyki ŚOK /1995/, gdzie prowadzi zajęcia z malarstwa, a od 2009 – kuratorką wystaw sztuki współczesnej w Muzeum Śremskim. Otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Sztuki /1979/, liczne nagrody za pracę pedagogiczną.

Brała udział w kilkunastu wystawach w Polsce i Europie. Na artystycznej drodze ma kilka kameralnych wystaw indywidualnych. Ostatnio: Muzeum Górków – Szamotuły 2007, Muzeum Śremskie – 2011. Obecna wystawa "Sentymenty zilustrowane" przedstawia prace z trzech ostatnich lat i jest kontynuacją cykli: „Karnawał”, „Dziwny ogród”, „Wspominając Klimta”.

Sentymenty zilustrowane. Obraz Urszuli Brylewskiej-Łukomskiej / Fot. materiały promocyjne Sentymenty zilustrowane. Obraz Urszuli Brylewskiej-Łukomskiej / Fot. materiały promocyjne Sentymenty zilustrowane. Obraz Urszuli Brylewskiej-Łukomskiej / Fot. materiały promocyjne

Artystka podkreśla, że wybór miejsca wystawy nie jest przypadkowy, gdyż jej pierwszą poważną lekturą przeczytaną w szóstej klasie szkoły podstawowej była „Chata za wsią” J. I. Kraszewskiego.

 / Fot. materiały promocyjne  / Fot. materiały promocyjne  / Fot. materiały promocyjne  / Fot. materiały promocyjne

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Piękne fantazje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezwykły sposób malowania uczuć. Trudno jest wyrazić uczucia w sposób taki by ktoś to odczytał. Fascynujące są takie obrazy, gdyż zazwyczaj odbiór bywa inny niż założenie malarza. Z pewnością wystawa godna polecenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesująca propozycja i ciekawe obrazy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapowiada się ciekawa wystawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.