Facebook Google+ Twitter

Senyszyn: "Dobrze, że papieżem nie jest chroniący pedofilów JP II"

Joanna Senyszyn z SLD wyraziła swoja opinię w zakresie zjawiska pedofilii w Kościele katolickim. Eurodeputowana twierdzi, że dla kościoła ważniejsze są inne sprawy niż ofiary molestowania.

Sonda

Co sądzisz o wypowiedzi Joanny Senyszyn

 / Fot. Mateusz Max MaksiakSenyszyn na swoim blogu stwierdza, że dla Episkopatu Polski samo gwałcenie małych dzieci przez księży nie jest tak istotne, jak np. ujawnienie przez nich tajemnicy spowiedzi. Nie była to jedyna szokująca wypowiedź europoseł.

Senyszyn, słynąca z bardzo kontrowersyjnych ocen oświadczyła, że: "Dobrze, że papieżem nie jest już, chroniący pedofilów, błogosławiony JP II. Jego następca, BXVI, patrzy na te sprawy nieco ostrzej." Niechęć do zjawiska pedofilii wśród kleru posłanka wyartykułowała mówiąc, że biskupi dobrze zdają sobie sprawę z faktu, że pedofilia wśród nich jest bardzo duża.

Dodaje, że gdyby Kościół ujawnił wszystkie znane przypadki to poszedłby z torbami. "Mafijna solidarność przeszkadza księżom odróżniać dobro od zła" - stwierdza również Senyszyn.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

fantom
  • fantom
  • 17.03.2012 10:36

Pani profesor, niestety, z upływem czasu po prostu głupieje ! Nie dość że niemiłosiernie skrzeczy to treści są obsceniczne. Kto i jak z taką babą wytrzyma ? Co takiej babie może pomóc ? Ja myślę że dobrze by jej zrobił ożenek z gen. bryg. abp Leszkiem Sławojem Flaszką Głódziem... Ten by ją ze trzy razy wydymał, bo takiemu to wszystko jedno co dyma i po problemie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr
  • Piotr
  • 17.03.2012 09:20

A Patelmitrz Antek,to antysemita i rasista,który sobie na tym forum pozwala na różne podłości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 17.03.2012 07:37

Pani Senyszyn powinna zastąpić Tuska kler to banda złodziei i pedałów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 16.03.2012 22:18

Każda przesadzona wypowiedź nie jest dobra a prawda jest gdzieś po środku. Nie wolno też twierdzić z całą pewnością,że nasz papież rzekomo chronił pedofilów w kościele. Ja czytałam,że otoczenie celowo go nie informowało o tych aferach,ponieważ wiedzieli już,że był bardzo chory i nie chcieli go denerwować. Oczywiście że źle robili,gdyż nawet będąc chorym,powinien był być informowany,że zło się dzieje. Nieprzyjemnie pani Senyszyn mówi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
erko
  • erko
  • 16.03.2012 21:51

Arcybiskup Stepinač, który współpracował z ustaszami, został 13 października 1946 r. skazany na 16 lat ciężkich robót i dodatkowo na 5 lat utraty praw obywatelskich za popieranie ustaszowskiego ludobójstwa i udział w spisku antypaństwowym. Wyszedł na wolność po 5 latach. Następnie został mianowany przez papieża kardynałem. Jan Paweł II, w dwudziestolecie swego pontyfikatu beatyfikował kardynała-faszystę, uczynił z kolaboranta chorwackiego patriotę i męczennika komunistycznego dyktatu. Kościół zatroszczył się o ty, by wybielić wizerunek błogosławionego. W Encyklopedii PWN czytamy, że "protestował przeciwko prowadzonej przez ustaszy polityce eksterminacji Serbów, Żydów i Cyganów oraz organizował pomoc dla prześladowanych".

Komentarz został ukrytyrozwiń
erko
  • erko
  • 16.03.2012 21:48

Modernizujcie,modernizujcie.Ludobójstwa w Chorwacji nie zmodernizujecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 16.03.2012 19:57

Dzięki profesor,wychodzimy z ciemnogrodu...wkraczamy odważnie z pieśnią na ustach w otchłań pomroczności JASNEJ !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
cynaderek
  • cynaderek
  • 16.03.2012 19:48

Tym razem pani przegięła ! Bezdzietnej, starszej pani pizda miesza się z mózgiem. Powinna sobie kupić wielkiego samojeba (taki potężny robot do kopulowania starych dam) i dwa razy dziennie korzystać z jego majestatycznego trzpienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 16.03.2012 18:17

Pani senyszczyn, niech pani już nie piszczy

Komentarz został ukrytyrozwiń
Hanka
  • Hanka
  • 16.03.2012 16:34

Zalosne ze wybieramy takie panie na poslow, okrywaja nas wstydem!czy Ci z Państwa ktorzy glosowali na te jalowosc, perfidie, cwaniactwo , nadal popiera Pania S.?