Facebook Google+ Twitter

Senyszyn gratuluje Kaczyńskiemu skutków zemsty na Michale Kamińskim

Joanna Senyszyn cieszy się, że wskutek zemsty Jarosława Kaczyńskiego na Michale Kamińskim (PJN, dawniej PiS) na czele klubu konserwatystów w europarlamencie stanął ateista i zwolennik m.in. umożliwienia legalizacji związków jednopłciowych.

Europosłanka SLD Joanna Senyszyn na swoim blogu obwieszcza "radość sił postępu w Parlamencie Europejskim" i wyjaśnia, że w efekcie wycofania poparcia PiS dla Michała Kamińskiego ("kary za odejście PJN"), na stanowisku przewodniczącego frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Polaka zastąpił Jan Zahradil z Czech, którego kandydatura przeszła m.in. głosami europosłów Prawa i Sprawiedliwości.

PO: PiS wybrało na szefa swojej frakcji antypolonijnego polityka

Nie o kwestie narodowe chodzi jednak Senyszyn, która pisze, że "Jan Zahradil to ateista, jasno deklarujący, że Boga nie ma. Zwolennik świeckiego państwa", który "odwołanie się do Boga w eurokonstytucji słusznie uznał za głupi pomysł. Jest przeciwnikiem konkordatu, przeciwko któremu skutecznie głosował (Dla mnie ta umowa jest po prostu zbędna) i religii w szkole (Państwo powinno być pod tym względem neutralne i nie powinno się zajmować wspieraniem nauczania religii w szkołach). Jak podaje europosłanka SLD, Zahradil ponadto "Wspiera środowiska LGBT i opowiada się za legalizacją związków osób tej samej płci, co zmaterializował w postaci projektu odpowiedniej ustawy".

Charakterystykę nowego szefa klubu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów europosłanka SLD podsumowuje słowami "Popierany przez PiS, nowy szef frakcji EKR reprezentuje wszystko to, na co w Polsce kaczyści plują, co uznają za najgorszą zarazę, potępiają i przeciwko czemu ostro występują", a następnie stawia pytania o przyczyny, dla których Prawo i Sprawiedliwość udzieliło poparcia Zahradilowi. Senyszyn wymienia:

"1. Nienawiść do "zdrajcy" Kamińskiego i chęć zemsty są silniejsze od deklarowanego publicznie przywiązania do tzw. wartości i katolickiej moralności.
2. PiS nie wyznaje żadnych wartości. Poglądy głoszone w Polsce są sfabrykowane na użytek Episkopatu Polski, Radia Maryja i jego zbrojnych oddziałów.
3. Partia Kaczyńskiego jest utkana z obłudy i dla interesu nie cofnie się przed niczym. Poprze to, czym się brzydzi. Wyprze się Boga, zawrze pakt z diabłem, byle dopiąć swego".

Swoją notkę Joanna Senyszyn zamyka gratulacjami dla Jana Zahradila. "Szczerze się cieszę, że na czele frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów stoi człowiek o światopoglądzie takim jak mój. Jednym słowem - człowiek SLD w EKR" - puentuje europosłanka, i dodaje: "Dziękuję Ci, prezesie Kaczyński!!!"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

komtur
 • komtur
 • 27.03.2011 01:34

NAWET PISSOWI PRZYTRAFI SIĘ COŚ MĄDREGO.JEDNORAZOWO ,ALE DOBRE I TO.PEPIK PRZY TYM WIELBICIELU PINOCHETA NA PEWNO JEST OK.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek Kramarz
 • Mirek Kramarz
 • 10.03.2011 16:48

@Jerzy Wróbel - pan chyba byłeś w ORMO lub ZOMO bo panskie rozumowanie jak i sposób wypowiedzi o tym swiadczą :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga
Z Bogiem i choćby mimo Boga!"

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 10.03.2011 15:39

No proszę, PiS to nie najwięksi patrioci tylko świntuchy :)

Zaraz, żeby tak się zgadzać na małżeństwa jednopłciowe, mógł prezes Jarosław poczekać troszkę, to chyba na Polskę zbyt reformatorskie podejście :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko OK zemsta jest slodka

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldek iiii
 • Waldek iiii
 • 10.03.2011 15:21

Jestem zawiedziony. Myślałem,że Senyszyn coś powie o punkcie G

Komentarz został ukrytyrozwiń
mike
 • mike
 • 10.03.2011 13:18

a ja gratuluję polsce takiej polityk jak Senyszyn. Ile to sie urody w jednej babie potrafi zmieścić :) niepojęte !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trudno o lepszą ocenę akcji "zamienił stryjek siekierkę na kijek". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
briks
 • briks
 • 10.03.2011 09:54

mądrość przekazu ...głos...no i ta facjata ..żal... żal jest wielki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaskakująca polityka PiS-u. Trzeba przyznać, że dbają o urozmaicenie, co inteligentnie wykazała europosłanka SLD Joanna Senyszyn.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.