Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10749 miejsce

SEO PR - kreowanie wizerunku w sieci

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-17 11:05

Dzisiaj świadomość użytkowników Internetu jest tak duża, że sami szukają informacji o nas czy o naszej firmie. Zadbaj więc o własny SEO PR.

Co to jest SEO PR?

SEO PR to połączenie internetowych działań SEO i PR. Podstawą działań SEO PR jest odpowiednia optymalizacja materiałów informacyjnych, na które chcemy kierować internautów. Dzisiaj użytkownicy internetu sami poszukują dodatkowych informacji o nas czy o naszym produkcie lub usłudze. Wizerunek w Internecie ma dzisiaj ogromne znaczenie, a już w szczególności gdy nasze usługi są prowadzone w sieci. Często możemy spotkać próby zdyskredytowania czy nawet wręcz oczerniania naszej firmy czy osoby - głównym celem SEO PR jest promowanie pozytywnych opinii w wynikach wyszukiwania.

Świadomość użytkowników Internetu

Użytkownicy szukający informacji o nas, co raz częściej wpisują w wyszukiwarkę Google frazy tj.:

- nazwa firmy
- nazwa firmy opinie
- nazwa firmy praca opinie
- nazwa produktu opinie
- nazwa produktu jakość
- imię nazwisko
- imię nazwisko opinie
- imię nazwisko wypowiedzi


Możemy być pewni, że jeżeli na czołowych pozycjach w wynikach wyszukiwania pojawią się negatywne opinie o naszej firmie, potencjalny klient skieruję się do konkurencji. Nie tyczy się to oczywiście tylko firm. Przypuśćmy, że jesteśmy freelancerem lub szukamy właśnie pracy - mało profesjonalne wypowiedzi czy nawet nasze prześmiewcze komentarze na forach sprzed kilkunastu lat, nie świadczą o nas dobrze jako specjaliście czy ekspercie w danej branży. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej jeżeli na czołowych pozycjach pojawiają się odnośniki do stron obrazujących naszą fachowość i solidność. Mogą to być:

- profile na portalach biznesowych, np. goldenline.pl czy linkedin.com
- artykuły eksperckie, których jesteśmy autorami
- informacje prasowe z ważnych wydarzeń naszej firmy
- publikacje w których widnieje nasz komentarz


Jeżeli nie mamy takich kont czy wpisów, warto się o nie postarać i zainwestować swój czas i pieniądze. Takie wpisy świadczą o naszym profesjonalizmie i często decydują o nowym zleceniu czy nawet nowej pracy.

SEO PR, a klasyczne pozycjonowanie

Pozostaję nam jeszcze kwestia pozycjonowania takich wpisów. Często sama optymalizacja treści wystarczy nam do osiągnięcia czołówki na pożądane frazy. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Wbrew pozorom, ale np. wątki ze znanych i popularnych for dyskusyjnych (np. forum.gazeta.pl) są czasami trudne do wyprzedzenia - szczególnie te negatywne, które bardzo często są naturalnie linkowane przez użytkowników. Wtedy tak naprawdę jedynym wyjściem jest poszukanie profesjonalnej osoby lub firmy zajmującej się SEO. Należy pamiętać, że inwestycja w takie działania przynosi nam nieocenione korzyści w kreowaniu wizerunku naszej firmy czy osoby.

Źródło: SEO PR
(Wojciech Przekop)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.