Facebook Google+ Twitter

SEO przyjazny CMS? To możliwe!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-17 11:38

Jak zaprojektować system CMS przyjazny wyszukiwarkom internetowym? Poniżej kilka informacji jak profesjonalnie wykorzystać SEO stron i aplikacji internetowych.

Czym jest SEO?

SEO jest to skrót od Search Engine Optimization, czyli optymalizacji strony z myślą o wyszukiwarce internetowej. Znaczenie wyszukiwarek (np. Google) w procesie wyszukiwania informacji w Internecie jest ogromne i rosnące, a przez to zrodziła się potrzeba próby wpływania na wyniki wyszukiwań. Powstało pozycjonowanie, czyli próba manipulowania wynikami wyszukiwarki poprzez pokazywanie jej robotom (automaty agregujące informacje na rzecz wyszukiwarek), że to właśnie nasza strona jest najlepszym wynikiem wyszukiwania na określone słowa kluczowe/hasła. Optymalizacja SEO strony internetowej jest pierwszym krokiem na drodze do pozycjonowania, bardzo ważnym, gdyż to właśnie nasza strona ma być miejscem, gdzie trafią z wyszukiwarki użytkownicy.

Optymalizacja SEO jako wartość dodana

Zachęcam, aby firmy informatyczne zainteresowały się zagadnieniami pozycjonowania, SEO oraz ogólnie marketingiem internetowym za względu na dwie rzeczy: po 1. Są to działania w pełni komplementarne do usług do tej pory świadczonych przez firmy informatyczne na rzecz jej klientów, zatem nie ma żadnego konfliktu interesów; po 2. Na etapie negocjacji z klientami, podczas procesu pozyskiwania klienta fakt, iż produkty tworzone przez firmy informatyczne, strony internetowe oraz sklepy, są przyjazne wyszukiwarkom internetowym, działa wyłącznie na korzyść i warto jest ów fakt SEO-Friendly komunikować klientom, co w wielu przypadkach może pozytywnie wpłynąć na decyzję zakupową, a w rzadkich przypadkach (np. gdy po stronie klienta pracują osoby zaznajomione z nowymi technologiami), może stanowić przyczynek do rozmów o marketingu (4P) i wizerunku i pokazać, iż dostawca nie jest zainteresowane wyłącznie zrobieniem „swojej części” projektu, ale że firmie zależy na sukcesie swoich klientów, co de facto przekłada się na przychody wykonawców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piotr
  • Piotr
  • 22.09.2010 22:02

a ja zapraszam na stronkę http://spambot.pl na której można pobrać wiele ciekawych programów związanych z branżą SEO

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.