Facebook Google+ Twitter

Separator oddzielający krem od ciasteczek - wynalazek [wideo]

"Moja maszyna w całości bazuje na niechęci do kremu, znajdującego się w ciastku. Po prostu wolę sam biszkopt." - przyznaje amerykański fizyk, David Neevel.

David Neevel / Fot. Print Screen"Przekręć, poliż, zamocz... i zjedz" - usłyszeliśmy po raz pierwszy dwa lata temu, kiedy to firma Kraft Foods wprowadzała na nasz rynek nowość - kultową markę ciasteczek Oreo. Choć na nasze półki produkt trafił dopiero w XXI wieku, to te czekoladowe, przekładane kremem herbatniki, już w roku 1912 stały się najlepiej sprzedającymi się ciasteczkami w Stanach Zjednoczonych.
Mimo niewyobrażalnego sukcesu, w myśl powiedzenia "reklama dźwignią handlu", firma nie spoczęła jednak na laurach, czego najlepszym dowodem jest stworzenie "Separatora Ciasteczek Oreo", robota, który oddziela krem od biszkopta.

Konstruktorem tej na pierwszy rzut oka wyglądającej na niezwykle skomplikowaną maszyny, jest amerykański fizyk, David Neevel. Ten szalony konstruktor, który jest zarazem pierwszą z twarzy najnowszej kampanii Oreo, przyznaje iż tak naprawdę stworzenie wynalazku wynikało z jego upodobań smakowych - "Moja maszyna w całości bazuje na niechęci do kremu, znajdującego się w ciastku. Po prostu wolę sam biszkopt."

A jak działa urządzenie, któremu niestrudzony wynalazca poświecił mnóstwo czasu - "Godzinami nie widywałem mojej dziewczyny, ani mojego psa." i wysiłku?

Na początku, przy użyciu siekiery, później za pomocą obrabiarek CNC, ze złożonych ciasteczek Oreo zdrapywany jest krem. Gdy herbatniki są już dokładnie oszlifowane, specjalny podajnik serwuje nam czyściutkie, gotowe do spożycia herbatniki.

Film wideo, który pojawił się w sieci stał się już prawdziwym hitem. I nic w tym dziwnego. Rzadko bowiem widujemy skomplikowane maszyny, które zastępują czynność, którą sami, bez żadnego problemu wykonalibyśmy w zaledwie kilka sekund.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Człowiek jest dzieckiem całe życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.