Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33465 miejsce

Separatyści przerywają ogień

W piątek separatyści odrzucili plan pokojowy Petroszenki. W kilka godzin później separatyści przerywają ogień i zobowiązują się do przestrzegania zawieszenia broni do 27 czerwca.

Jeszcze parę godzin wcześniej separatyści zapowiedzieli dalsze walki z siłami rządowymi. Jeden z oficerów rosyjskich, który wcześniej ogłosił się ministrem obrony i sił zbrojnych oświadczył, że działania wojenne będą trwać nadal, aż do momentu wypędzenia żołnierzy ukraińskich z Republiki.

Władze Kijowa zapewnili , że wypełniają rozkaz Poroszenki a odpowiadają ogniem tylko wtedy, gdy separatyści sami atakują.
Kijów zaapelował do Moskwy aby wpłynęła na separatystów o zaprzestanie działań. Putin pomimo oświadczenia, że popiera pokojowy plan Poroszenki, nie zamknął granicy, przez którą w dalszym ciągu docierają grupy najemników.

Na rozmowy w Doniecku przybył Wiktor Medwedczuk, który będzie pośredniczyć w rozmowach pomiędzy władzami Kijowa a separatystami.
Być może pojawiła się szansa do powstrzymania krwawych walk na wschodzie Ukrainy a 15 - punktowy plan pokojowy Poroszenki przyniesie tak długo oczekiwany pokój.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.