Facebook Google+ Twitter

Serbia: wypadek polskiego autokaru

Ok. godziny 6.30, pod Belgradem w Serbii doszło do wypadku polskiego autokaru. Pojazdem tym wracały rodziny górnicze z wczasów w Bułgarii. Sześć osób poniosło śmierć na miejscu, ponad 60 znajduje się w szpitalach w Belgradzie i Nowym Sadzie.

o informacji o ofiarach śmiertelnych wypadku autokaru w Serbii, rodziny podróżujących osób czekają na informację o najbliższych w KWK Ziemowit w Lędzinach. / Fot. Andrzej Grygiel PAPJak poinformował na konferencji prasowej premier Donald Tusk, ok. godziny 17 do Belgradu wyleci specjalny samolot z rodzinami poszkodowanych, którzy przebywają w serbskich szpitalach po wypadku autokaru, do którego doszło 25 km na północ od stolicy Serbii - Belgradu.

Ewa Kopacz, minister zdrowia, zapowiedziała, że do Serbii poleci zespół medyczny, który ma wesprzeć serbską służbę zdrowia w niesieniu pomocy poszkodowanym turystom. W zespole tym będą również psycholodzy.

Ambasador RP w Serbii powiedział dla TVN24, że na miejscu śmierć poniosło sześć osób. Prawdopodobnie 15 osób już dziś opuści szpitale i jutro wróci rządowym samolotem do Polski. W autokarze było 33 dzieci. Jak poinformowała Irena Hardi ze szpitala w Nowym Sadzie, 24 dzieci może wrócić już jutro specjalnym samolotem do Polski. Dwóch chłopców jest w ciężkim stanie po operacji. - Dwójka najciężej poszkodowanych dzieci musiała mieć amputowane ręce - poinformowała minister zdrowia Ewa Kopacz.

Rzecznik prasowy Kompanii Węglowej podał dla TVN24, że został dodatkowo wysłany autokar do Serbii, który wyjechał kilka minut temu z Lędzin, z których pochodzi większość turystów.

Nie cichną spekulacje na temat stanu autokaru, którym jechali turyści. Komenda Główna Policji podała, że 15-letni autokar był w dobrym stanie technicznym i mógł wyjechać w międzynarodową trasę. Prokuratura Okręgowa w Bielsku - Białej już wszczęła śledztwo w sprawie tragedii, która wydarzyła się na Bałkanach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

(kurcze, urwało mi się;p)

(...) Szopke ma robić? Do Francji rok temu w celu PR-owskim leciał. A tak bez VIPów, pomoc i akcja przebiega sprawnie i szybko (po 23h 46 osób jest już w kraju)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sfinansuje leczenie, bo to obowiązek polskiego rządu - proste!
Z całym szacunkiem, ale moze i lepiej, że prezydenta tam nie poleciał, bo po co? S

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prezydent nie poleciał, ale poszkodowani wrócili rządowym samolotem, a w tvn24 rzekli, że rząd sfinansuje leczenie najbardziej poszkodowanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Koszmar!
Niestety, wracali z wakacji a nie z pielgrzymki, w zwiazku z czym pan prezydent nie poleciał i nie rymnął na kolana z walizką pieniędzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tragedia, przykro jest dowiadywać się, że ludzie z miasta, w którym mieszkam dotknęło nieszczęście. Zobaczcie sobie stronę www.ledziny.pl Władze miasta oficjalnie nie zareagowały chociażby oświadczeniem , że solidaryzują się z rodzinami ofiar. Smutne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.