Facebook Google+ Twitter

Serbia: Zarzuty dla kierowcy autobusu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-12 22:12

Zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym postawiła serbska prokuratura kierowcy polskiego autobusu, który rozbił się niedaleko Belgradu.

Informację tę potwierdzili reporterowi Polskiego Radia przedstawiciele polskiej ambasady w Serbii. Wczoraj rano autobus wiozący uczestników wakacji w Bułgarii rozbił się na drodze pomiędzy Belgradem a Nowym Sadem. Zginęło sześć osób, a rannych zostało ponad 40.

Kierujący autobusem mężczyzna został zatrzymany i przez kilka godzin był przesłuchiwany. W oczekiwaniu na proces sądowy najprawdopodobniej spędzi 30 dni w areszcie tymczasowym w Serbii. Pomoc kierowcy zapewni polski konsul w Belgradzie.

Według sersbkiej policji, prawdopodobną przyczyną wypadku mogła być nadmierna prędkość. "Dopuszczalna szybkość na autostradzie w tym miejscu wynosi 80 km/h. W ocenie policji, prędkość została przekroczona" - wyjaśnia komisarz Dariusz Wójciak, który na miejscu pomaga sebrskim kolegom. Dodaje równocześnie, że przyczyn wypadku mogło być kilka.

Większość uczestników wycieczki wróciła już do kraju. W szpitalach w Nowym Sadzie zostało jeszcze 13 osób w tym dwóch chłopców z ciężkimi obrażeniami. "Jeden z nich ma amputowaną rękę, a drugi przyszytą dłoń" - informuje Irena Hardy, polska pielęgniarka, która opiekuje się chłopcami.
Życiu żadnego z rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.