Facebook Google+ Twitter

Serbowie i Albańczycy starli się w Kosowskiej Mitrovicy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-03 18:34

Do ponownego wzrostu napięcia doszło w Kosowskiej Mitrovicy, gdzie w środowy wieczór zamieszkujący miasto Serbowie i Albańczycy starli się ze sobą.

Ponowny wzrost napięcia w Kosowskiej Mitrovicy niepokoi UE / Fot. Wikimedia CommonsDo zajścia doszło na przedmieściach Kosowskiej Mitrovicy, gdzie grupy Serbów i Albańczyków obrzuciły się nawzajem kamieniami. Podczas walk słyszalne były dwie głośne eksplozje.

Według regionalnego szefa kosowskiej policji, Ergina Medicia, do zajścia doszło około godziny 19, pomiędzy dwiema grupami młodzieży serbskiej i albańskiej. Według Medicia po przyjeździe na miejsce oddziałów policji grupy szybko się rozproszyły. Około godziny 21.45 doszło również do dwóch głośnych eksplozji, jednak policji nie udało się zlokalizować ich miejsca. W wyniku zdarzeń nikt nie został ranny.

Do ponownego wzrostu napięcia w Kosowskiej Mitrovicy doszło po tym jak grupa albańskich robotników przystąpiła do odbudowy domów zniszczonych w wyniku wojny w 1999 roku, bez zgody społeczności serbskiej. Po protestach Serbów doszło do starć, w których interweniować musiały siły unijnej misji na terenie Kosowa EULEX.

Kosowska Mitrovica pozostaje jednym z najbardziej zapalnych punktów na terenie Kosowa. Miasto zamieszkują zarówno Albańczycy jak i Serbowie, nie zgadzający się z istnieniem państwa Kosowa. W celu zapewnienia względnego bezpieczeństwa miasto podzielone zostało na dwie części, albańską i serbską, które łączy most na rzece Ibar, strzeżony przez siły międzynarodowe.

Na podstawie: b92.net

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.