Facebook Google+ Twitter

Serbski prezydent dostanie grzywnę za picie na stadionie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-17 13:04

Jak równość społeczna to tylko w Serbii! Prezydent kraju zostanie prawdopodobnie ukarany grzywną za picie alkoholu na stadionie piłkarskim.

Prezydent Serbii Boris Tadić, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Msc_2008-Impressions_Friday-Dett_010_Tadic.jpg / Fot. Wikimedia CommonsPrezydent Serbii, Boris Tadić zostanie prawdopodobnie ukarany grzywną za picie alkoholu na stadionie piłkarskim. Belgradzka policja złożyła już takie zawiadomienie w prokuraturze. Cała sprawa dotyczy sytuacji, jaka miała miejsce w ubiegłą sobotę na meczu piłkarskim pomiędzy reprezentacją Serbii i Rumunii na stadionie Crveny Zvezdy Beograd. Serbowie ograli Rumunów 5:0, tym samym zapewniając sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w RPA. Tu po końcowym gwizdku obecny na trybunach serbski prezydent wraz z towarzyszącymi mu gośćmi (serbskim ministrem sportu a także prezesem narodowego związku piłki nożnej) wznieśli toast przy pomocy kieliszków szampana, świętując sukces swoich piłkarzy.

Serbska drużyna narodowa w znakomitym stylu zapewniła sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw świata, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Serbian_team.jpg / Fot. Wikimedia CommonsWedług serbskiego prawa spożywanie jak i posiadanie alkoholu na stadionach sportowych jest zabronione, co ma zapobiegać przemocy podczas widowisk sportowych. Według belgradzkiej policji Boris Tadić oraz towarzyszący mu goście, którzy również wznieśli toast oskarżeni są „ o pogwałcenie prawa zapobiegającemu przemocy, a także o nieprzyzwoite zachowanie podczas imprezy sportowej”. Za ten „wybryk” prezydentowi oraz dwóm jego towarzyszom grożą grzywny o sumie nawet 750 dolarów. Serbski prezydent z pokorą zapowiedział już, że jest gotów zapłacić karę.

Źródło: BBC

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.