Facebook Google+ Twitter

Sercem Włoch jest zielona Umbria

Krakowski Hotel Galaxy gościł Stowarzyszenie Polskich Mediów z Warszawy, które było organizatorem spotkania touroperatorów i biur podróży z włoskimi przedstawicielami regionu Umbria.

Przedstawiciele Umbrii i Marek Traczyk Prezes Polskich Mediów. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiKiedy jesteśmy we włoskiej Umbrii, poznajemy, czym jest piękno. Region znajduje się w samym środku włoskiego buta. Od Warszawy dzieli go zaledwie 1825 km.

Na piękno tego regionu miały wpływ różne cywilizacje. Pozostawiły po sobie wspaniałe dzieła z dziedziny sztuki, architektury i kultury. Region zamieszkiwali między innymi Etruskowie oraz Rzymianie. Duży wpływ na kulturę oraz sztukę miały epoki średniowiecza i renesansu. Rejon wzgórz, kryje pozostałości średniowiecznych osad oraz klasztorów.

Umbria to region jezior, cieków wodnych wypływających z pobliskich wzgórz. Czyste przepływające rzeki rzeźbią urokliwe koryta. Region znany jest z licznych bagien oraz sztucznych jeziorek. Tam gdzie jest czysta przyroda, jest wiele gatunków dziko żyjących zwierząt.

Piękno tamtejsze ma uwodzicielską moc. Sekret tkwi w powstałej równowadze pomiędzy przyrodą, a człowiekiem. Ludność jest bardzo przywiązana do ziemi oraz tradycji. W tym rejonie znajduje się słynne miasto Asyż z bazyliką św. Franciszka.

Przedstawicielka kolejnego Hotelu. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiJedną ze specjalności mieszkańców jest produkcja znanych marek Umbria ze smakołykiem. / Fot. Fot.Henryk Czechowskiwin, odmian oliwek oraz serów. Dużo słońca,czyste powietrze nadają odpowiedni aromat i smak tym produktom, które posiadają niską kwasowość. Natomiast oliwki z uwagi na powolne dojrzewanie, mają wyraźny owocowy smak oraz piękną zieloną barwę. Oliwki to podstawowy składnik tradycyjnej regionalnej umbryjskiej kuchni.

Umbryjskie rzemiosło słynie z pięknych wyrobów ceramicznych. Produkcja istnieje od czasów Etrusków. Niestety są tam bardzo drogie souveniry. O
posiadanie tych wyrobów, od setek lat zabiegały najznakomitsze rody szlacheckie, nie tylko z Europy. Głównymi motywami na wyrobach były i są postacie kobiece oraz romantyczne malowidła.

Ucieszone z wyników spotkań, przedstawicielki Hotelu Gaja Magrelli. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiW regionie jest wiele atrakcji turystycznych, ale też znajdują się urokliwe małe hoteliki i pensjonaty. Dla bardziej wybrednych oraz zasobnych finansowo znajdują różnego rodzaju hotele do najdroższych wraz z usługami SPA.

Przedstawicielka z Umbrii przedkłada oferty / Fot. Fot.Henryk CzechowskiPoniedziałkowe spotkanie przedstawicieli świata turystycznego i hotelowego regionu Umbrii, pokazała krakowianom oraz Małopolanom szeroką gamę ofert wypoczynku. Uczestnicy spotkania mogli posmakować wina i innych potraw tego regionu ze specjalnością w postaci makaronu z truflami.

 / Fot. Fot.Henryk CzechowskiNależy zaznaczyć,że ze strony polskiej organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Polskich Mediów z Warszawy oraz Pan Marek Traczyk Prezes tego Stowarzyszenia i krakowscy sojusznicy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.