Facebook Google+ Twitter

Seremet dymisjonuje po udostępnieniu Białorusi danych Bialackiego

Prokurator Generalny Andrzej Seremet poinformował o dymisjach w Prokuraturze Generalnej. Zdymisjonowani zostali szef departamentu współpracy międzynarodowej Krzysztof Karsznicki i jego zastępczyni Anna Wiśniewska.

 / Fot. PAP/Paweł SupernakProkurator Generalny, Andrzej Seremet poinformował, iż w prokuraturze zostało wszczęte postępowanie służbowe, które dowiodło nieprawidłowości, związanych z realizacją wniosku, dotyczącego udostępnienia danych Bialackiego.

Czytaj też: Bielacki na dłużej w białoruskim areszcie


- Z dniem dzisiejszym przyjąłem rezygnację dyrektora departamentu współpracy międzynarodowej i odwołałem zastępczynię dyrektora departamentu współpracy międzynarodowej - poinformował Seremet.

Jak donosi TVN24, wniosek o udostępnienie Białorusi danych bankowych Alesia Bielackiego, został zrealizowany pomimo negatywnej opinii prokurator z Działu Obrotu Prawnego z Zagranicą w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Prokurator Generalny dodał, że "jest zawiedziony postawą podległych mu prokuratorów" w związku ze zrealizowaniem wniosku prawnego, który "mógł stanowić formę manipulacji".

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Stworzył sam wygodny dla władz Białorusi pretekst. Gdyby pieniądze były wpłacane na konto związku, to podejrzewam nikt nie mógł by Bielackiemu zarzucić zatajenia dochodów. Przecież w Polsce można było w banku takie konto otworzyć i upoważnić osoby do dysponowania pieniędzmi z tego konta. Posiadanie pieniędzy z darów przeznaczonych na cele publiczne, na koncie osobistym stwarza zagrożenie pokusą. Zdarza się, że człowiek - choć jest działaczem opozycji - pokusie ulega. Taki działacz przyzwyczaja się do posiadania pieniędzy i potem, gdy demokracja zwycięży, dary przestaną napływać, to on może się czuć nieswojo i wtedy zaczyna węszyć, szukać miejsca lokalizacji zasobniejszego, i może się przydarzyć, że będzie członkiem, raz tej, raz innej organizacji partyjnej, czy związkowej, w zależności od zasobności - funkcjonujących na politycznym rynku - partii. Z pieniędzmi publicznymi należy się obchodzić z wielką ostrożnością i z wielką powściągliwością podchodzić do ich wydawania. Ale moje rozumowanie jest niewłaściwe? Jestem tylko człowiekiem - mogę się mylić. Całe szczęście, że nie muszę podejmować decyzji o ujawnianiu informacji niejawnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 17.08.2011 07:04

Panie Tadeuszu , ale te pieniądze były z darów na działalność opozycyjną [ jak kiedyś na Solidarność]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wytłumaczcie mi, czy bycie opozycjonistą uprawnia do ukrywania przed urzędem skarbowym swoich dochodów? Nie dziwił bym się, gdyby potępiono naszą prokuraturę za wskazanie miejsca ukrycia dowodów zawierających zeznania świadków, albo zdjęcia świadczące o pogwałceniu, przez władze Białorusi praw człowieka. Ale żeby potępiać prawdę o dochodach człowieka, który z racji prowadzonej działalności, powinien być czysty, jak łza? Nie połapię się w obecnych postawach moralnych i w przyjętej obecnie ocenie poprawności zachowań.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 16.08.2011 23:10

Jaka to była tajemnica?W Warszawie każda informacja jest towarem!Jest to parszywe,ale kesz to kesz w kieszeni!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 16.08.2011 22:41

Moje odczucia są zatrważające. Czuję, że żyję w kraju idiotów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MIREK K
  • MIREK K
  • 16.08.2011 20:36

Samych frajerów mamy i w rządzie i w prokuraturze - to prawdziwy obraz Polski za rządów PO.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
007
  • 007
  • 16.08.2011 19:18

Dlaczego oni to zrobili ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mleko się już rozlało :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.