Facebook Google+ Twitter

Seremet: Nie zgadzam się z tezami wystąpienia prokuratora Przybyła

"Nie zgadzam się z niektórymi tezami z wystąpienia pułkownika Mikołaja Przybyła, które poprzedziły to tragiczne wydarzenie" - powiedział Prokurator Generalny, Andrzej Seremet.

Sonda

Kto ponosi winę za próbę samobójczą w Poznaniu?

 / Fot. PAP/Marek ZakrzewskiSeremet twierdzi, że zmiany w sądownictwie wojskowym nie oznaczają degradacji prokuratorów. Zaprzeczył też, że działania Prokuratury Generalnej przeprowadzane są bez przemyślenia i w nierzetelny sposób.

"W pełni akceptujemy wszystkie tezy i oceny, które dziś przedstawił płk Przybył" - powiedział z kolei generał Parulski. Zarzut, że prokuratura podsłuchiwała dziennikarzy nazwał kłamstwem. "Prokuratura wojskowa w Poznaniu nikogo nie podsłuchiwała" - cytuje Parulskiego serwis Gazeta.pl.

Natychmiastowej dymisji gen. Krzysztofa Parulskiego domaga się Joachim Brudziński. Zdaniem posła PiS także prokurator generalny Andrzej Seremet nie panuje nad prokuraturą krajową. Obu prokuratorom przypisuje moralną odpowiedzialność za samobójczą próbę płk Przybyła.

Posłowie PiS oczekują też od premiera informacji na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Do postulatów dotyczących dymisji prokuratora wojskowego przychyla sie także Solidarna Polska, żądając zwołania wspólnego posiedzenia Komisji Obrony Narodowej i Komisji Sprawiedliwości. O stanie zapaści w polskiej prokuraturze i potrzebie natychmiastowej reanimacji mówił na konferencji prasowej szef tej partii - Zbigniew Ziobro.

"Prezydent Bronisław Komorowski jest zaniepokojony poniedziałkowym zdarzeniem w Poznaniu. Zlecił monitorowanie sytuacji szefowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisławowi Koziejowi" podała Kancelaria Prezydenta RP.

Joanna Trzaska-Wieczorek, szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta, w rozmowie z TVN24 powiedziała, że minister Koziej pozostaje w stałym kontakcie zarówno z szefem MON, Tomaszem Siemoniakiem, jak i Prokuratorem Generalnym, Andrzejem Seremetem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Znając upodobania naszych rządzących "polityków", komisja śledcza - najpewniej, będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kapral
 • kapral
 • 10.01.2012 16:28

To wstyd! Żeby samemu z własnej broni nie trafić w swój łeb to trzeba być skończonym durniem i nieudacznikiem !!!!! Mówił że lufę pistoletu już miał w ustach ! Loda robił ? Gdzie honor ? Dać mu granat bez zawleczki do kieszeni. Komedyjant się znalazł ! A paszoł won !

Komentarz został ukrytyrozwiń
N4ce
 • N4ce
 • 10.01.2012 01:20

... jako prokurator "nie wiedział" że telefony należą do dziennikarzy, jako żołnierz "nie potrafił się" zastrzelić ... lipa z tymi naszymi prokuratorami jeżeli najlepsi są tak profesjonalni to co z całą resztą ? Spece od traktowania żołnierzy z Nangar Khel jak pospolitych bandytów. Dawno powinni rozgonić to towarzystwo wzajemnej adoracji co latami nie potrafią udowodnić prostych przekrętów przetargowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mpo
 • mpo
 • 09.01.2012 22:10

potrzebna komisja śledcza.politycy będą mieć zajęcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Sterniku", uważasz więc że demokracja jest systemem sprawiedliwym? Nie rozumiem twej wypowiedzi w tej kwestii. A to że nie żyjemy w państwie praworządnym to co innego - tutaj jak najbardziej się zgadzam. Człowiek się postrzelił, próbował popełnić samobójstwo, powinniśmy się zastanowić co go skłoniło do tego. Czuję że "wierchuszka" będzie tuszowała sprawę, możliwe że owy prokurator zezna że to był wypadek (wtedy dopiero byłby "śmiech na sali") - skłaniam się jednak do tego że gościa zamkną w psychiatryku i sprawę zatuszują. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karzeł
 • Karzeł
 • 09.01.2012 20:08

Według najnowszych wiadomości postrzał jest niegroźny ,może nawet jutro wyjdzie ze szpitala.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sternik
 • Sternik
 • 09.01.2012 18:35

To wygłąda na próbę zabójstwa a nie samobójstwa.Skandaliczne porachunki prokuratorów i całkowity upadek praworządności w Polsce.Połowa dziennikarzy to śmieci na usługach partyjnych.Diś jest bezprawie a nie demokracja

Komentarz został ukrytyrozwiń
TOMEK
 • TOMEK
 • 09.01.2012 18:28

Parulski zanim odejdzie niech wyjaśni postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów ŻW w Elblągu i odpowie na pytanie dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego, dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad rem
 • ad rem
 • 09.01.2012 18:08

Proszę o precyzję " niektórymi tezami "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.