Facebook Google+ Twitter

Seremet o śledztwie smoleńskim: Nie wiem jakich środków użyć wobec Rosjan

Andrzej Seremet w "Poranku Radia TOK FM" powiedział, że strona Polska próbuje rozmaitych sposobów, by otrzymać od Rosji brakujące materiały. "Nie wiem jakich środków w tej chwili użyć, bo jest to rzecz, która stawia przed nami gigantyczną tamę" - powiedział.

 / Fot. By Polish_Air_Force_Tupolev_Tu-154_Dmitry_Karpezo.jpg: Dmitry Karpezo derivative work: Luxo (Polish_Air_Force_Tupolev_Tu-154_Dmitry_Karpezo.jpg) [GFDLPytany przez Janinę Paradowską czy będziemy czekać aż skończy się rosyjskie śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, czy będziemy mieć własne stanowisko przed Rosjanami, Andrzej Seremet powiedział, że polskie śledztwo jest całkowicie samodzielne. "Nie czekamy co oni powiedzą, czekamy natomiast, co oni nam dadzą" - stwierdził prokurator generalny w radiu TOK FM.

"Czekamy na te dokumenty dotyczące - mówiąc w sposób uproszczony - lotniska i jego statusu i zakresu obowiązku osób, które uczestniczyły czy współuczestniczyły w sprowadzaniu samolotu tamtego dnia. Tych materiałów nie otrzymujemy. Używamy rozmaitych sposobów żeby je otrzymać. Nie mamy tutaj specjalnie życzliwej postawy ze strony rosyjskiej" - tłumaczył.

Seremet przyznał się do bezsilności jednocześnie zauważył, że strona polska nie może czekać w nieskończoność na materiały od Rosjan. Powiedział też, że nie chce mamić opinii publicznej, że te materiały zostaną przez Rosjan udostępnione.

Janina Paradowska wyraziła opinię, że śledztwo jest przedłużane sztucznie, bo w zasadzie już wszystko wiadomo o katastrofie. Seremet odparł, że słyszał skrajnie odmienne opinie na ten temat i dodał, że "potrzebna jest generalna opinia dotycząca przyczyn katastrofy".

"Brak wraku i brak rejestratorów nie jest przeszkodą w zakończeniu postępowania, bo dysponujemy materiały analogicznymi uzyskanymi z materiałów" - tłumaczył też prokurator generalny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju - żeby zrozumieć, wystarczy się douczyć. Niech sobie pan poczyta kto i na jakich zasadach powołuje prokuratora generalnego, oraz ile trwa jego kadencja to przestanie sie pan dziwić. No i przestanie pan wypisywać głupoty o usuwaniu Seremeta ze stanowiska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dopóki nie będzie sprawa wyjaśniona do końca , to będą zawsze jakieś niedomówienia .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.