Facebook Google+ Twitter

Seremet: Śledztwo smoleńskie potrwa jeszcze mniej więcej rok

"Śledztwo smoleńskie potrwa jeszcze mniej więcej rok." - stwierdził Andrzej Seremet w wywiadzie z dziennikarzem radia RMF FM. Pod lupą prokuratury znajdują się funkcjonariusze BOR, którzy mogli nie dopełnić swoich obowiązków

Andrzej Serement / Fot. Kancelaria Prezydenta RP, GNU 1.2Prokurator Generalny - Andrzej Seremet stwierdził w RMF FM, że "oba śledztwa (wojskowe i cywilne) są bliżej ukończenia niż dalej", ale to jak długo jeszcze potrwają zależy od materiałów, które posiadają Rosjanie. 11 stycznia, z okazji 290-lecia funkcjonowania prokuratury rosyjskiej, Seremet jedzie do Rosji, będzie tam prowadził rozmowy dotyczące przebiegu śledztwa smoleńskiego.

Inną ważną kwestią, o której wspomniał prokurator jest niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu 7 i 10 kwietnia, podczas wizyt premiera i prezydenta w Smoleńsku. "Funkcjonariusze mogli w określonych sytuacjach postąpić lepiej niż postąpili" - stwierdził Seremet. Jednak dopiero po otrzymaniu od Rosjan materiałów dotyczących standardów związanych z organizacją takich wizyt, prokuratura będzie mogła postawić zarzuty.

Czytaj także: Macierewicz bez immunitetu za raport w sprawie WSI?

Kolejną sprawą poruszoną w rozmowie jest uchylenie immunitetu Antoniego Macierewicza - szefa komisji weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych. Obecnie w Prokuraturze Generalnej wykonywana jest analiza postępowania posła, któremu zarzuca się poświadczenia nieprawdy, oraz ujawnienia tajemnicy w związku z raportem z weryfikacji WSI. Po otrzymaniu treści analizy, Seremet zdecyduje czy wystąpi do Sejmu z wnioskiem o uchylenie immunitetu Macierewicza.

Rozmowa potwierdziła, też zarzuty stawiane gen. Czemplińskiemu, dotyczące "przekazania korzyści majątkowej" w procesie prywatyzacji Stoenu.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dhdg
  • Dhdg
  • 21.12.2011 11:42

Dlaczego tylko tyle ? 20 lat to dobry termin dla tych matolkow

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.