Facebook Google+ Twitter

Seremet zerwie porozumienie z Białorusią o pomocy prawnej

Prokurator Generalny Andrzej Seremet zerwie jeszcze w tym tygodniu porozumienie o pomocy prawnej z Białorusią. Decyzja ma związek z przekazaniem białoruskim prokuratorom danych o koncie bankowym opozycjonisty Alesia Bialackiego.

Prokurator Generalny Andrzej Seremet / Fot. Kancelaria Prezydenta RP- Opowiadamy się za rozwiązaniem porozumienia między polską a białoruską prokuraturą. Jeszcze w tym tygodniu Prokurator Generalny podejmie decyzję, co do tego porozumienia - powiedział TVN24 rzecznik Seremeta, Mateusz Martyniuk.

Czytaj: Seremet dymisjonuje po udąstępnieniu Białorusi danych Bialackiego


Dodaje on również, iż konieczny jest powrót do "centralizacji obrotu prawnego". Oznacza to, że wnioski z Białorusi przechodziłyby przez Prokuraturę Generalną. Obecnie, wnioski te przyjmowane są przez prokuratury okręgowe oraz mogą być realizowane bez wiedzy przełożonych.

- Porozumienia powinny zostać zerwane. Popieramy też wprowadzenie centralizacji w realizacji wniosków o pomoc prawną - skomentował decyzję Seremeta, Andrzej Halicki z PO. Poseł zasugerował również, że kontroli powinna zostać poddana także współpraca pomiędzy polskimi a białoruskimi sądami.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

re
  • re
  • 01.09.2011 09:31

Prokuratura kreuje polską politykę.Brawo nieudacznicy z PO.BRAWO!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
  • edwin
  • 31.08.2011 20:41

Konsekwencje dla Polski będą negatywne . Gospodarka tranzyt itd. ale też każdy aferowicz i złodziej znajdzie tam azyl.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 31.08.2011 17:29

Polska zerwie umowę o pomocy prawnej a Białoruś np o tranzycie. Kto na tym straci? Chyba jednak nie Białoruś. Z gazem, który już niedługo popłynie rurą północną, też tak było. Lepiej nie podskakiwać, jak nie ma na czym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.