Facebook Google+ Twitter

Seremet zerwie porozumienie z Białorusią o pomocy prawnej

Prokurator Generalny Andrzej Seremet zerwie jeszcze w tym tygodniu porozumienie o pomocy prawnej z Białorusią. Decyzja ma związek z przekazaniem białoruskim prokuratorom danych o koncie bankowym opozycjonisty Alesia Bialackiego.

Prokurator Generalny Andrzej Seremet / Fot. Kancelaria Prezydenta RP- Opowiadamy się za rozwiązaniem porozumienia między polską a białoruską prokuraturą. Jeszcze w tym tygodniu Prokurator Generalny podejmie decyzję, co do tego porozumienia - powiedział TVN24 rzecznik Seremeta, Mateusz Martyniuk.

Czytaj: Seremet dymisjonuje po udąstępnieniu Białorusi danych Bialackiego


Dodaje on również, iż konieczny jest powrót do "centralizacji obrotu prawnego". Oznacza to, że wnioski z Białorusi przechodziłyby przez Prokuraturę Generalną. Obecnie, wnioski te przyjmowane są przez prokuratury okręgowe oraz mogą być realizowane bez wiedzy przełożonych.

- Porozumienia powinny zostać zerwane. Popieramy też wprowadzenie centralizacji w realizacji wniosków o pomoc prawną - skomentował decyzję Seremeta, Andrzej Halicki z PO. Poseł zasugerował również, że kontroli powinna zostać poddana także współpraca pomiędzy polskimi a białoruskimi sądami.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

re
  • re
  • 01.09.2011 09:31

Prokuratura kreuje polską politykę.Brawo nieudacznicy z PO.BRAWO!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
  • edwin
  • 31.08.2011 20:41

Konsekwencje dla Polski będą negatywne . Gospodarka tranzyt itd. ale też każdy aferowicz i złodziej znajdzie tam azyl.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stefan Kap
  • Stefan Kap
  • 31.08.2011 17:29

Polska zerwie umowę o pomocy prawnej a Białoruś np o tranzycie. Kto na tym straci? Chyba jednak nie Białoruś. Z gazem, który już niedługo popłynie rurą północną, też tak było. Lepiej nie podskakiwać, jak nie ma na czym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.