Facebook Google+ Twitter

Seremet zwrócił wniosek ws. uchylenia immunitetu Macierewiczowi

"Wniosek [o uchylenie immunitetu] ma liczne uchybienia zarówno formalne, jak i merytoryczne i w takim kształcie, w jakim obecnie istnieje, nie powinien być przedłożony sejmowi" - uznał prokurator Andrzej Seremet i zdecydował o zwrocie wniosku do prokuratury apelacyjnej.

Sonda

Wniosek prokuratorów:

 / Fot. PAPProkurator Seremet chce uzupełnienia postępowania, którego efektem był ten wniosek, jak i samego wniosku. "W takim kształcie, w jakim obecnie istnieje, nie powinien być przedłożony Sejmowi" - powiedział dziś Seremet w Radiu ZET.

Wnioskowi w tej formie nie można nadać biegu, bo prokuratorzy prowadzący sprawę "nie w pełni dostrzegli pewne subtelności prawne związane z odpowiedzialnością osoby, która pełniła funkcje przewodniczącego komisji weryfikacyjnej".

Seremet chce mieć pewność, czy osoba taka jest funkcjonariuszem publicznym w rozumieniu art. 231 i czy przewodniczący komisji weryfikacyjnej jest indywidualnie odpowiedzialny za treść dokumentu, który jest pracą zbiorową. Prokurator zapewnił, że wniosek z pewnością się nie przedawni, podobnie jak sama sprawa.

Nie chciał komentować wypowiedzi ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, który mówi, że opozycja powinna mieć szczególne względy, więc należy pozostawić immunitet Antoniemu Macierewiczowi. "To jest ocena polityczna, a jako apolityczny prokurator nie powinienem wdawać się w tego rodzaju wypowiedzi i stwierdzenia" - stwierdził.

Prokurator Seremet w rozmowie z Moniką Olejnik jeszcze raz zapewnił, że nie ma uzasadnienia teza Antoniego Macierewicza, iż katastrofa smoleńska to był zamach. Zadeklarował też, że jest zwolennikiem publikacji całego stenogramu rozmów prowadzonych w samolocie TU-154. "Decyzja w tym zakresie będzie należeć do prokuratorów prowadzących postępowanie. Jak wiadomo prokuratorzy są już w posiadaniu opinii sporządzonej przez Instytut Ekspertyz Sądowych".

Zapowiedział też że śledztwo w sprawie Smoleńska będzie trwało tak długo, jak
długo będą istnieć obszary, w których prokuratura nie dysponuje materiałem dowodowym. "Nadal domagamy się materiałów od strony rosyjskiej. Mam nadzieję, że moja kolejna wizyta w Rosji, która nastąpi 11 stycznia i będzie między innymi temu poświęcona, przyniesie jakiś plon w postaci przełamania owego impasu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Ciekawie skonstruowana jest sonda.

Mamy jedną opcję spiskową: "ktoś boi sie Macierewicza", drugą "pragmatyczną": "brak szans przyjęcia przez Sejm". Nie ma za to oczywistej zdawałoby się trzeciej opcji- "Prokurator wycofał wniosek, gdyż jest on bezpodstawny"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prokuratorów którzy przygotowali taki bubel należałoby po prostu ukarać bo przecież biorą pieniądze z naszych podatków.Prokuratorów którzy przygotowują taki wniosek powinno się karać,bo co taki człowiek może oskarżać kiedy sam nie jest do tego przygotowany,albo nie nadaje się na prokuratora.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 05.01.2012 10:36

nie wytykajac nikogo nie sadze zeby do sadu szlo sie po wyrok a nie po sprawiedliwosc.chyba ze dla niektorych sprawiedliwosc jest sprawiedliwoscia jedynie wtedy kiedy jest po ich srronie.tacy ludzie to ludzie wiecznie pokrzywdzeni majacy swoiste zdanie na rzeczywistosc nie majace nic wspolnego z realiami ,cynicy,ludzie zadufani w siebie wierzacy tylko w prawo piesci albo tez slabi chorobliwi nieszczesliwi nie majacy wlasnego zdania. za nich mysli przywodca.tacy ludzie powinni ustawic sie w kolejce u psychiatry.w kolejce bo niestety takich jest bardzo duzo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wdowa
 • wdowa
 • 05.01.2012 09:27

Po publikacji Raportu z weryfikacji WSI (Wojskowe Służby Informacyjne).
Służba Kontrwywiadu Wojskowego zajmuje się ochroną kontrwywiadowczą polskich żołnierzy na misjach.
Najpierw w lipcu 2008 r. szef SKW –Służba Kontrwywiady Wojskowego ,zdecydował o zawieszeniu na trzy miesiące Antoniemu Macierewiczowi certyfikatu bezpieczeństwa z klauzulą „ściśle tajne”, a także trzech innych certyfikatów dotyczących dostępu do informacji UE, NATO i UZE. Natomiast w październiku 2008 r. zdecydował o całkowitym cofnięciu wszystkich tych certyfikatów, o czym powiadomił Kancelarię Sejmu.
Teraz widzimy naocznie jak groźne jest ujawnienie naszych WSPÓŁPRACOWNIKÓW WŚRÓD LUDNOŚCI CYWILNEJ, KTÓRZY WSPÓLPRACOWALI DLA NASZEGO KONTRWYWIADU NP.W : Rosji, Iraku , Afganistanie!!
Dobrze , że Antoni Macierewicz nie ma już CERTYFIKATU na dostęp do dokumentów tajnych! Konsekwencje jego działalności ( Antoniego Macierewicza) są do dzisiaj bardzo bolesne , gdyż miejscowa agentura np. w Afganistanie jest sparaliżowana .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoni Macierewicz człowiek niezłomny !

http://www.portal.arcana.pl/Never-surrender,2047.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 04.01.2012 20:32

prawomocny wyrok, tak, rzeczywiście.Ale z tego co wiem Macierewicz złożył wniosek o kasację.Sprawa nie jest zamknięta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 04.01.2012 19:42

Łukasz Brzezicki Dzisiaj 13:26
ty synku zapewne zapoznałeś się z "raportem WSI oraz tym, ilu niewinnych obywateli Macierewicz w nim umieścił, a także na jakie szkody naraził budżet państwa"
ztem oświeś gamoni
powiedz ILU, powiedz JAKIE SZKODY. pochwal się wiedzą.

Jedną rzeczy zapamiętaj sobie synku na całe życie
DO SĄDU IDZIE SIĘ PO WYROK A NIE PO SPRAWIEDLIWOŚĆ.

wiedziała o tym nawet matka Pawlaka z "SAMYCH SWOICH"
wypowiadając słynną kwestię
SĄD SĄDEM, ALE SPRAWIEDLIWOŚĆ MUSI BYĆ PO NASZEJ STRONIE
i dała Kaźmirzowi granat na wszelki wypadek.

jak już to zrozumiesz to przestaniesz pisać głupoty o niewinności i stratach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sumienie Narodu
 • Sumienie Narodu
 • 04.01.2012 19:27

Wojciech Dzisiaj 18:50

o tak, jak Friszke poświęcił dwa akapity to już mu trzeba ufać. a do tego oparł sie jeszcze o IPN.
to już gwoźdź do trumny Macierewicza.
teraz wystarczy wytoczyć kaliber fałszywego oświadczenia lustracyjnego i macierewicz leży a z nim smoleńsk.

Wojtuś, dlaczego tak kłamiesz w sprawie Macierewicza?
Co on ci takiego zrobił? Nakopał do doopy? matkę zgwałcił?
no co takiego?
wyrzuć to z siebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
 • JW@
 • 04.01.2012 18:57

Wariant Węgierski jest potrzebny również Polsce. Komuna i tajne służby z okresu PRLu ,podnoszą wysoko mordy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wojciech
 • Wojciech
 • 04.01.2012 18:50

Czy temu człowiekowi można wierzyć?


W książce "Anatomia buntu" (Znak 2010) Andrzej Friszke opisał m.in. przebieg śledztw wytoczonych po marcu 1968 r. uczestnikom ruchu studenckiego. W ramach podsumowania pisał o różnych modelach zachowań, dwa akapity poświęcając sprawie Antoniego Macierewicza. Stwierdziłem: "Zeznania Macierewicza obciążały jego samego, ale też [Wojciecha] Onyszkiewicza, który nie przyznał się do kolportowania ulotek (twierdził, że je zniszczył)". Opis sprawy oparł na dokumentacji śledztwa znajdującej się w IPN, podałem sygnatury.

Macierewicz zarzucił Friszke kłamstwo twierdząc, że nie kapował. Jednak zakapowany przez Macierewicza " Po zapoznaniu się z dokumentami Wojciech Onyszkiewicz wydał ("TP" nr 36/10) drugie oświadczenie, w którym stwierdza, że to, co napisałem w książce, jest zgodne z prawdą. "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.