Facebook Google+ Twitter

Seria eksplozji w przepompowni gazu na Florydzie. 7 osób rannych

W gazowni Blue Rhino w Tavares City na Florydzie w nocy z 28 na 30 lipca miała miejsce seria wybuchów. Nie jest znana przyczyna eksplozji. Ewakuowano ludność z odległości pół mili od miejsca pożaru.

Pożar w Tavares / Fot. screen you tube Do wybuchów doszło w gazowni Blue Rhino w Tavares City na Florydzie. Jak przekazał cytowany przez AP Gary Borders, szeryf hrabstwa Lake, pierwszy wybuch, który zerwał dach budynku, miał miejsce wewnątrz obiektu ok. godz. 23 miejscowego czasu. Kiedy zapaliły się zbiorniki z gazem, doszło do kolejnych eksplozji, które trwały blisko godzinę.

Pierwszy wybuch był tak silny, że odczuły go nawet osoby mieszkające ponad 11 km dalej. Słyszano ok. 100 eksplozji. Ok. 26 pracowników zdołało uciec z miejsca eksplozji. W związku z pożarem w przepompowni gazu, na niebie można było zaobserwować kule ognia. Na miejsce wezwano setki strażaków, jednak dostęp do płonącej gazowni jest bardzo trudny.

Agencje informują, że siedem osób odniosło obrażenia, w tym dwie ciężko poparzone są w stanie krytycznym. Początkowo agencje informowały o piętnastu zaginionych pracownikach. Rano udało się ich odnaleźć bezpiecznych. Lokalne władze ewakuowały osoby mieszkające w odległości pół mili (1,5 km) od miejsca eksplozji. Drogi są tymczasowo zamknięte.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.