Facebook Google+ Twitter

Seria pożarów na Grunwaldzie w Poznaniu - Cudem uratowani

  • Źródło: OhmyNews
  • Data dodania: 2006-07-17 09:04

Siedemnaście osób straciło dach nad głową w wyniku pożaru baraku przy ul. Heweliusza. Dwie osoby zostały ciężko poparzone. To drugi pożar baraku w tej części Poznania w ciągu dwóch tygodni.

Przed dwoma tygodniami spłonął barak przy ul. Sowińskiego, który znajdował się kilkadziesiąt metrów od budynków przy ul. Heweliusza. Stwierdzono, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Nie posprzątano jeszcze resztek tamtego baraku, nie przydzielono poszkodowanym w tym pożarze mieszkań, a już ogień strawił kolejny barak przy ul. Heweliusza. Obydwa budynki oddalone są od siebie o kilkadziesiąt metrów. Ogień wybuchł po północy z soboty na niedzielę. Na miejsce przybyło 14 wozów gaśniczych i 52 strażaków.
– Syn zauważył, że pali się u sąsiadów. Kiedy podbiegłem do ich baraku, ogień wydobywał się ze środkowej części budynku. Sam wskazywałem strażakom, gdzie są hydranty – mówi pan Marek.

Uciekali z łóżek

Mieszkańcy uciekali z baraku prosto z łóżek. Niektórzy nie pamiętali, którędy wydostali się z mieszkań: oknami czy drzwiami. – Sąsiadka zawołała: – pali się. Syn zdążył zabrać buty i to wszystko, co uratowaliśmy – mówi Honorata Jeruzal.
– Zobaczyliśmy dym. Paliło się pod czternastką. To był opuszczony pokój. Bezdomni tam bywali. Wchodzili do naszego baraku. Nawet dokumentów nie uratowaliśmy. Dziękuję Bogu, że dzieci żyją – mówi Grażyna Taczkowska.
Przed kilkoma dniami państwo Taczkowscy kupili nowe meble. Nie wszystkie zdążyli złożyć. Zniszczyły je płomienie. Wodę do gaszenia pożaru strażacy musieli ciągnąć z hydrantów przy ul. Palacza i Sowińskiego.
Robert Domżał

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.