Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32172 miejsce

Seria utonięć w Lublinie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-11-26 08:38

To był czarny weekend nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Strażacy wydobyli ciała aż czterech topielców. Wśród ofiar są dwaj bracia.

Policyjna ekipa na miejscu tragedii / Fot. Piotr MazurZaczęło się w sobotę rano, kiedy jeden z przechodniów zauważył pod taflą cienkiego lodu, niedaleko brzegu, sylwetkę człowieka. Na miejsce przyjechali strażacy. Musieli rozkruszyć lód, aby wydobyć zamarznięte zwłoki. Wkrótce natknęli się na drugiego topielca. Początkowo sądzono, że więcej ofiar już nie będzie. Ale policyjne dochodzenie wykazało, że to nie koniec dramatu.

Nad zalew wybrała się czwórka młodych mężczyzn. Wcześniej pili na pobliskiej ławce alkohol. Jeden z nich wrócił do domu. Mundurowi właśnie od niego dowiedzieli się, że z grupą był jeszcze młodszy brat jednej z ofiar. Jego komórka nie odpowiadała. Z każdą minutą malały nadzieje na to, że odnajdzie się żywy. W niedzielę strażacy jeszcze raz przeczesali to samo miejsce, w którym wcześniej znaleźli ciała. Najgorsze przeczucia się sprawdziły. Zwłoki poszukiwanego młodzieńca zostały wydobyte. W zalewie utonęli: 36-letni Krzysztof K., 32-letni Tomasz Sz. i jego 27-letni brat Marcin. Prawdopodobnie kiedy jeden z nich poszedł sprawdzić grubość lodu, nagle wpadł do wody. Na pomoc ruszyli pozostali mężczyźni. Nie mieli szansy, by wydostać się na brzeg.

Jakby było mało tragedii, w sobotę nad zalewem doszło do kolejnego utonięcia. 33-letni Robert Sz. wypłynął pontonem na ryby. Kilkanaście minut później zdenerwowany dzwonił do swojej żony, mówiąc, że ponton traci powietrze i zaczyna tonąć. Znajomi ruszyli na ratunek i wyłowili tonącego mężczyznę na brzeg. Zaczęli go natychmiast reanimować. Wkrótce akcję przejęli policjanci, którzy pierwsi dojechali na miejsce. Mimo ich wysiłku życia 33-latka nie udało się uratować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Ręka na pulsie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.