Facebook Google+ Twitter

Seria wykładów o historii ziemi lubuskiej

Muzeum "Haus Lebuser Land" w Lubuszu będzie niebawem obchodzić 5-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w historycznej stolicy ziemi lubuskiej ma się odbyć cykl wykładów o historii regionu, zarówno jego polskiej, jak i niemieckiej części.

Lubusz / Fot. Roland SemikMuzeum powstało w 2005 r. z inicjatywy stowarzyszenia Heimatverein Lebus e.V. Za siedzibę obrało zabytkowy budynek przy Schulstraße 7. Dawniej mieściła się tu szkoła, a od 1865 r. dom dla katechetów i nauczycieli.

Pierwszy z wykładów, poprowadzony przez prof. Klausa Vettera, będzie miał miejsce w piątek 25 lutego 2011 o godz. 19 w siedzibie muzeum. Jego tytuł będzie brzmieć "Lubusz - Brandenburgia - Prusy". Mile widziani są wszyscy ze znajomością jęzka niemieckiego, w szczególności uczniowie, nauczyciele, studenci i pasjonaci historii.

Prof. Klaus Vetter urodził się w 1938 r., był profesorem zwyczajnym na Katedrze Historii Niemiec Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie, a przez pewien czas także profesorem honorowym Instytutu Historii w Wiedniu. Specjalizuje się w historii Marchii Wschodniej. Obecnie mieszka w Podelzig.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dopiero dzisiaj otrzymałem list emailowy od Redakcji link na którym znajduje się Twoje Rolandzie zaproszenie. Zapraszam, oczywiście!
Docieranie się języków i kultur polskiego i niemieckiego, bez wywyższania się jednej lub drugiej strony - potrwa zapewne jeszcze długo. WSPólnie żyć po przyjaźni z sobą to najlepsza dewiza! Pozdrawiam serdecznie z Hamburga

Komentarz został ukrytyrozwiń
kxllmvvzs
  • kxllmvvzs
  • 13.07.2011 10:41

V5qOXZ <a href="http://fbksneeahyrk.com/">fbksneeahyrk</a>, [url=http://qgocmwvchxht.com/]qgocmwvchxht[/url], [link=http://ufyrbdjsopex.com/]ufyrbdjsopex[/link], http://ovtkwfeflsmh.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę "malizną" tu czuć. A przecież w tym rejonie jest tyle ciekawych wydarzeń. Szczególnie związanych z historią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.