Facebook Google+ Twitter

Serial animowany "Kuba i Śruba" prawie gotowy. Bracia dorównają Bolkowi i Lolkowi?

W połowie roku zakończą się pracę nad serialem animowanym "Kuba i Śruba". 13-odcinkowa seria powstaje w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej

 / Fot. SFR Bielsko-Biała/mat. prasowePowoli dobiega końca najważniejsza produkcja bielskiego Studia Filmów Rysunkowych - bajka animowana dla dzieci pod tytułem „Kuba i Śruba”.

W połowie roku serial będzie gotowy. Teraz robimy ostatni, trzynasty odcinek pierwszego sezonu, bo mamy nadzieję, że na tych trzynastu odcinkach serial się nie skończy - mówi dyrektor bielskiego Studia Filmów Rysunkowych Andrzej Orzechowski, który wspólnie z Bronisławem Zemanem napisał scenariusz i reżyseruje serial dla dzieci pod tytułem „Kuba i Śruba”, który ma szansę stać się hitem na miarę serii o Bolku i Lolku.

Serial będzie się składał z 13 odcinków 12-minutowych. Będzie opowiadał o przygodach braci. Kuba jest młodszy, w okularach, typ przezornego i rozważnego intelektualisty, taki trochę mały-stary. Mateusz, zwany Śrubą, jest przeciwieństwem Kuby - oderwany od życia, wiecznie bujający w obłokach, chojrak i zawadiaka z ADHD, który co chwilę pakuje się w tarapaty.

- Jesteśmy zadowoleni z efektu. Dwa odcinki były już pokazywane na festiwalach dla dzieci i wzbudzały zainteresowanie - mówi dyrektor Orzechowski. Dodaje, że pięć odcinków jest pokazywanych podczas trwającego festiwalu - Tarnowska Nagroda Filmowa w Tarnowie i liczy, że też zostaną dobrze przyjęte.

Jacek Drost (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.