Facebook Google+ Twitter

Serial w języku migowym

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-06-29 09:18

Kasia jest wrażliwą nastolatką, która marzy o tym, by zostać aktorką. Jej historia jest głównym tematem nowego serialu pt.: „Zobaczyć ciszę”. Serial ukazuje relacje dziewczyny z rodziną, kontakty z rówieśnikami, marzenia, pierwszą miłość.

 / Fot. Bartek SawkaNie byłoby to zapewne nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że aktorzy nie używają słów, lecz posługują się językiem migowym. Pomysłodawcy serialu postanowili wyjść naprzeciw potrzebom osób z wadą słuchu, których w naszym kraju jest ponad 800 tysięcy. - Tworzymy serial w języku migowym. Tworzymy coś nowego, oryginalnego i jednocześnie bardzo ciekawego – mówi Adam Cieplak, producent serialu. Każdy lubi czasem oglądać telewizję, jednak w przypadku osób niesłyszących często jest to utrudnione chociażby sposobem kadrowania, który uniemożliwia im czytanie z ruchu warg.

Przysłowiowy pierwszy klaps padł na planie serialu już w lutym br. od tamtej pory cała ekipa serialu daje z siebie wszystko, żeby zrealizować na czas kolejne odcinki. Reżyserii podjął się Marek Brodzki, (znany chociażby z realizacji „Wiedźmina”), co gwarantuje, że w tym serialu nie bywa nudno ani banalnie..

zdjęcie z planu / Fot. Bartek SawkaGłówna bohaterka pomimo tego, że nie słyszy od urodzenia ma swoje marzenia i plany na przyszłość. Osiągnięcie wymarzonego celu na pewno jest dla niej trudniejsze, jednak serial pokazuje, że możliwe. Kasia, co prawda napotyka na swojej drodze różne trudności, jednak upór, dyscyplina i silna wiara we własne możliwości pomagają jej wszystko przezwyciężyć.

Aktorzy wcielający się w role głównych bohaterów to niesłyszący amatorzy, którzy wnoszą do granych przez siebie postaci mnóstwo świeżości. Jedynie Jacek Pasternak, odtwórca roli Marka jest osobą słysząca i swój debiut przed kamerą dawno ma już za sobą.

Emisja serialu odbywa się na specjalnie do tego stworzonym portalu (www.zobaczyc-cisze.pl). Pierwszy odcinek miał swoją premierę 5 czerwca. Popularność tego przedsięwzięcia jest zaskakująca nawet dla twórców serialu. Na forum cały czas pojawiają się wypowiedzi osób, które nie mogą doczekać się emisji kolejnych odcinków. Chcielibyśmy, aby ten projekt pomógł osobom niesłyszącym lepiej odnaleźć się w otaczającym ich świecie, a nam przybliżył nieco ich świat - przekonuje producent serialu.

Autor: Adam Cieplak
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie esil.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.