Facebook Google+ Twitter

Serialu o domniemanej zabójczyni dziecka ciąg dalszy

Kiedy wszystko wskazywało na to, że sprawa państwa Waśniewskich powoli przestaje rozpalać zainteresowanie mediów, znowu staliśmy się świadkami kolejnej odsłony niezwykle starannie reżyserowanego przedstawienia.

O sprawie Katarzyny Waśniewskiej, która została oskarżona przez organy ścigania o nieumyślne spowodowanie śmierci swej półrocznej córeczki, napisano już setki artykułów. Były wśród nich głosy potępiające osoby, które już wydały wyrok na młodą matkę, znalazły się też takie, które odsądzały od czci i wiary obrońców zachowania Katarzyny, wedle których bohaterka naszego medialnego serialu od początku zaistnienia całej sprawy była wyrafinowaną i cyniczną aktorką, doskonale odnajdującą się w zasadach medialnego show.

Inne artykuły koncentrowały się na roli, jaką w całej sprawie odgrywał detektyw Krzysztof Rutkowski. Dla jednych jawił się on jako skuteczny śledczy, który szybko, o wiele szybciej niż policja, wpadł na rozwiązanie tajemnicy śmierci półrocznego dziecka. Inni zwracają uwagę na kryminalną przeszłość Rutkowskiego i fakt, że nie ma dokumentów, które dawałyby mu prawo angażowania się w sprawy, takie jak ta z Sosnowca. Jeszcze inni przypisują Rutkowskiemu rolę reżysera spektaklu z udziałem państwa Waśniewskich, który doskonale wyczuwa potrzeby mass mediów i z dużą finezją zaspokaja zapotrzebowanie na sensację, które jest, można by rzec, idee fixe współczesnych mediów.

W dniu wczorajszym wszystkie serwisy internetowe, programy informacyjne stacji telewizyjnych znowu dodały iskry do powoli dogorywającego przedstawienia. Katarzyna Waśniewska uciekła przed badaniem na wariografie. Specjaliści zaproszeni do studiów tv rozwodzący się o psychice Katarzyny W, dziennikarze zadający coraz bardziej oklepane pytania w stylu portalów takich jak: Plejada, Pomponik etc, etc.

Sprawa Waśniewskich pokazuje jaki jest problem współczesnego świata mediów. Nacisk na sensację, show, ludzki dramat- ktoś może stwierdzić, że to truizm. Jeśli tak, to dlaczego wszyscy się na to łapiemy? Szkoda, że media nie akcentują w tej sprawie rzeczy, która przez poważne stacje telewizyjne i portale internetowe winna być najistotniejsza, a mianowicie fatalna praca prokuratury, która zrezygnowała ze środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego więzienia.

W świetle ostatnich wydarzeń prokuratura niezwłocznie powinna zatrzymać matkę półrocznej Madzi, w celu wyjaśnienia jej działań. Czy prokuratorzy uczynią ten krok? W niedługim czasie zapewne będziemy mogli to zweryfikować.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

takjest
  • takjest
  • 07.04.2012 09:12

no i mamy ofiarę, dzieciobójczyni - samobójczyni ... czy komuś może jeszcze szkoda tej baby????

Komentarz został ukrytyrozwiń
ptaszynski
  • ptaszynski
  • 06.04.2012 15:14

po panicznej ucieczce przed wariografem a był to silny stres psychologiczny najbardziej prawdopodobny staje sie wariant którego tak sie obawiamy!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ktoś taki
  • ktoś taki
  • 06.04.2012 10:43

matka Madzi może być w niebezpieczeństwie ... Przedstawienie trwa, kaśka nie daje za wygraną i nie pozwala o sobie zapomnieć. Siłą rzeczy obok śmierci dziecka nie da się przejść obojętnie ale czy dzieciobójczyni zasługuje na taki rozgłos? Społeczeństwo powino głośno artykułować winy takich zwyrodnialców, tymczasem mamy, co mamy żałosne!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 05.04.2012 15:29

ja nie wiem czy to fatalna praca prokuratury .. mam wrazenie ze to kompromitujaca decyzja ale sądu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.